Tesla sa svojimi elektromobilmi preslávila nielen vďaka ich kvalite, ale aj inovatívnym technológiám, medzi ktoré nepochybne patrí aj autopilot. Vďaka vývoju sa táto funkcia za posledné roky výrazne zdokonalila, no stále je ešte na čom pracovať. Na to si Tesla po novom do svojho tímu vzala Slováka, ktorý bude zastávať významnú funkciu.

Riadenie vývoju autonómneho riadenia elektromobilov Tesly mal doposiaľ na starosť bývalý zamestnanec Applu, Chris Lattner. Ten však prednedávnom z tejto pozície odišiel, a tak spoločnosť začala s hľadaním jeho nástupcu, ktorým sa nakoniec stal rodák zo Slovenska, Andrej Karpathy. Ten bude zastávať pozíciu riaditeľa pre umelú inteligenciu a rozpoznávacie schopnosti jej funkcií.


zdroj fotografie: Andrej Karpathy/Facebook

Nenechaj si ujsť
Uber je bez CEO! Spoluzakladateľ Travis Kalanick rezignoval

Andrej zo Slovenska odišiel s rodičmi vo svojich 15 rokoch. Po príchode do USA študoval na niekoľkých prestížnych univerzitách v Toronte či Stanforde. V odbore umelej inteligencie je považovaný za jedného z najväčších odborníkov. Dlhé roky sa venoval strojovému učeniu, počítačovému videniu či neurónovým sieťam. Čoskoro tak nastúpi do novej práce, kde bude svoje výsledky predkladať priamo Elonovi Muskovi.

elon muskzdroj fotografie: Pinterest

Ten však už má s Andrejom svoje skúsenosti, pretože doteraz zastával pozíciu výskumného vedeckého pracovníka v jeho  neziskovej spoločnosti OpenAI. Tam mal na starosť prácu s hlbokými neurónovými sieťami. Vďaka svojej šikovnosti a odhodlaniu sa tak teraz tento rodený Slovák zaradí medzi najúspešnejších Slovákov vo svete a my mu držíme všetky palce. Skvelé!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú