Takmer 5 rokov čakania a dostali sme toto,“ hromžia predplatitelia Netflixu na sociálnych sieťach po pozretí najnovšieho postapokalyptického filmu Bird Box: Barcelona. Dlhoočakávaný spin-off jedného z najväčších hitov služby sa síce už krátko po premiére zaradil na čelo rebríčkov sledovanosti, no jeho kvality sú na tom omnoho horšie.

Zabil Netflix celú značku?

Apokalyptickú snímku Bird Box, v ktorej sa Sandra Bullock snaží ochrániť dvojicu detí v zdevastovanom svete ovládanom nadprirodzenými silami, si diváci po premiére v roku 2018 okamžite zamilovali a dodnes patrí k historicky najsledovanejším počinom od Netflixu.

Sci-fi novinka bola postavená na rovnomennej knižnej predlohe spisovateľa Josha Malermana a zaujala netradičným zasadením, nervydrásajúcimi situáciami a skvelou Sandrou Bullock v hlavnej úlohe.

Aktuálne predstavený spin-off Bird Box: Barcelona sa odohráva v rovnakom svete a snaží sa ponúknuť nový pohľad na apokalypsu, kde ľudia pri pohľade na nadprirodzené bytosti strácajú zdravý rozum a okamžite spáchajú samovraždu. Čerstvý film však za originálom zaostáva po všetkých stránkach a zďaleka neprináša takú porciu zábavy, akú Netflix v nepriamom pokračovaní Bird Box sľuboval.

Novinka podľa divákov zlyháva hneď po niekoľkých stránkach – napätie, na ktorom pôvodný film vo veľkom budoval svoju atmosféru, sa krátko po úvode takmer úplne vytratí, problémom sa zdajú byť aj postavy, ktorým divák nestíha držať palce a sú mu v podstate ľahostajné. Nepoteší tiež nelogické správanie a viacero divákov kritizuje smerovanie príbehu, z ktorého sa vytráca záhadnosť.

TMDB.org

Veľmi často sa pri novom filme skloňuje aj prívlastok „nudný“ či „nezáživný“, čo je vzhľadom na kvality prvého filmu škoda. Podpriemerné prijatie Bird Box: Barcelona ukazujú aj čísla na agregátových portáloch – na ČSFD má novinka iba slabých 46 %, IMDB na základe bezmála 7-tisíc hodnotení hlási o niečo lepších, no stále vysoko priemerných 5,3 /10.

Bude ich viac

Bird Box: Barcelona je prvým z chystaných spin-offov apokalyptickej série. Netflix má podľa Deadline v pláne natočiť aj ďalšie cudzojazyčné verzie odohrávajúce sa v spoločnom svete, o priamom pokračovaní so Sandrou Bullock však služba zatiaľ nehovorí.

Materiál na Bird Box 2 by Netflix určite mal – americký spisovateľ Josh Malerman medzičasom dokončil druhú knihu, ktorá bola vydaná v júli 2020. Malerman pri vydaní knihy naznačil, že po formáte opäť pokukuje aj Netflix, odvtedy je však o filme ticho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú