Netflix vo svojom obsahu rád ponúka priestor aj lokálnym zahraničným projektom, čo sa spoločnosti mnohonásobne osvedčilo a viaceré z neaglických seriálov sa stali svetovými hitmi.

Jedným z nich je aj izraelský špionážny seriál Fauda, ktorý sa doposiaľ dočkal trojice vynikajúcich sérií a patrí k najlepšie hodnoteným televíznym projektom posledných rokov.

Čítal si už? 
POTVRDENÉ: Vieme, kedy sa vráti na obrazovky Stranger Things, láka novým videom

Práve tvorcovia Fauda teraz na Netflixe predstavili svoju čerstvú novinku v podobe Hit and Run, do ktorej si zo zmieneného seriálu požičali aj hlavnú hviezdu, herca Liora Raza. Ten postavu Dorona z Fauda vymenil za Segeva, turistického sprievodcu v Izreali, ktorý žije pokojným životom dovtedy, kým mu neznámy šofér autom neusmrtí manželku a z miesta činu ujde.

Segev sa púšťa do objasňovania nešťastného incidentu, čoskoro však zisťuje, že nemuselo ísť o náhodu a vyšetrovanie ho postupne zavedie až do New Yorku a sprevádza ho viacero prekvapivých zvratov.

Nový hit?

Práve napätie, akcia i nečakané rozuzlenia majú byť najsilnejšou zbraňou seriálovej novinky, ktorá sa hneď po premiére vyšplhala na čelo rebríčka seriálovej sledovanosti Netflixu. Novinku si obľúbili aj Slováci, aktuálne jej v TOP 10 patrí druhá priečka, divácky žiadanejšie je u nás na Netflixe iba pokračovanie rozprávky Tajný život maznáčikov.

Aj keď Hit and Run v kvalitách nedokázal napodobniť úspech Fauda a v diváckych hodnoteniach sa pohybuje v nižších, stále však veľmi slušných číslach (ČSFD 77 %, IMDB 7,2 / 10), recenzie stále hovoria o svižne odsýpajúcom trileri s viacerými originálnymi nápadmi.

Netflix

Seriálu sa naopak vyčíta slabší rozjazd a prílišná prešpekulovanosť na konci prvej série, kedy zvraty prichádzajú ako na páse a mierne tak strácajú na údernosti.

Pravdepodobne aj pokračovanie

Prvá séria pozostávajúca netradične z deviatich epizód s aj napriek uzavretiu mnohých liniek končí otvorene, naskytá sa preto otázka, či Hit and Run bude na Netflixe pokračovať.

Streamovací gigant si odpoveď momentálne necháva pre seba, Menshealth však informuje, že Netflix má byť so sledovanosťou izraelskej novinky nadmieru spokojný a druhá séria by čoskoro mala dostať zelenú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú