Netflix pri príležitosti zverejnenia nového teaseru štvrtej série Stranger Things oficiálne potvrdil, že do Hawkinsu by sme sa mali vrátiť až na budúci rok, informuje Deadline.

Oficiálne vydanie dlho očakávanej štvrtej série, ktorá má byť podľa tvorcov najväčšou a najdesivejšou, bolo prvotne naplánované na rok 2021, aj jej natáčanie sa však muselo z dôvodu pandémie presunúť. Tvorcovia taktiež potvrdili, že nová séria by opäť mala mať osem epizód.

Čo vieme o štvrtej sérii?

Text nižšie obsahuje spoilery z predchádzajúcej série. 

Už z prvotne uvedeného kratučkého teaseru sa potvrdili viaceré domnienky, že obľúbená postava detektív Hooper prežil posledné udalosti tretej série. Nachádzať sa má v pracovnom tábore v odľahlých miestach niekdajšieho Sovietskeho zväzu, kde má podľa tvorcov čeliť viacerým nebezpečenstvám nielen od ľudí.

Práve lokalita studeného východu by mala byť jedným z nových dejísk štvrtej série. Herci okrem iného v rámci otázok od fanúšikov na Twitteri prezradili, že dej sa bude odohrávať väčšinou mimo mestečka Hawkins, čo odráža aj dianie z poslednej série, kedy Joyce Bears (Winona Ryder) berie svojich dvoch synov a Eleven preč z Indiany, aby začali nový život.

S poslednou sériou prišlo viac otázok ako odpovedí a s touto stratégiou tvorcovia prichádzajú postupne aj pri uverejňovaní nových trailerov. Množia sa tak ďalšie špekulácie a teórie, vďaka čomu nechávajú diváka vo veľkých očakávaniach.

V jednom z nich nám priblížili minulosť hlavnej postavy Eleven, keď bola súčasťou skupiny testovaných detských subjektov so psychokinetickými schopnosťami pod vedením Dr. Brennera.

Moviestillsdb

A práve „Papa“, ako bol deťmi nazývaný, je podľa špekulácií hlavným kandidátom na opätovný návrat na scénu. Jeho pôsobenie by malo dať odpoveď, čo sa stalo s ostatnými deťmi z Hawkinsovho laboratória a prečo práve Eleven bola ako jediné dieťa od nich odňaté.

Tvorcovia sa samozrejme dotkli aj príbehu hlavných postáv a len stroho informovali, že partia okolo Eleven bude čeliť v USA novej hrozbe, ktorá bola dlho pochovaná a zároveň spája všetky dôležité udalosti z predošlých sérií.

“Freddy Krueger“ na scéne?

Netflix potvrdil, že prakticky celý herecký tím by sa mal vrátiť do svojich úloh, či už je to Millie Bobby Brown v role Eleven, s krátkym zostrihom zmenený David Harbour v podobe detektíva na svojej ruskej exkurzii, Winona Ryder v úlohe odvážnej Joyce Byersovej, až po kompletné zoskupenie sympatických tínedžerov okolo Evelen.

S novou sériou prichádzajú pochopiteľne aj nové postavy. Za zmienku stojí angažovanie hororovej ikony Roberta Englunda, ktorý ako démonický Freddy Krueger nedával spať deťom vo viacerých častiach Nočnej Mory z Elm Street.

Tentokrát prichádza v nemenej odpudzujúcej postave Victora Creela, narušeného muža uväzneného v psychiatrickej liečebni za brutálnu vraždu v 50-tych rokoch. Zostavu nových mien dopĺňa herec Tom Wlaschiha, ktorého si diváci môžu pamätať z Hier o tróny ako tajomného Jaqena H´ghara.

HBO

Ďalšou postavou, ktorá rozprúdila vášne a početné diskusie na Twitteri je Eddie Munson, ktorého stvárni britský herec Joseph Quinn. Ten má byť podľa uniknutých informácií drzým metalistom a hlavou stredoškolského klubu Hellfire Club, ktorého záhadné logo sa postupne objavuje na viacerých uniknutých fotkách a zároveň nesie aj názov prvej epizódy.

To len potvrdzuje, že klub a jeho členovia budú výrazne miešať karty v novej sérii. Zaujímavosťou je, že rovnomenný názov klubu používali aj členovia zlodušskej skupiny vo svete X-men, čím autori len priliali divákovi ďalšie dávky konšpirácií o tom, kto bude v ďalšej sérii stáť na strane dobra a kto na strane zla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú