Internetoví podvodníci sa chytajú každej príležitosti ako čo najrýchlejšie zarobiť, hoci by to malo byť v rozpore zo zákonom. Na najväčšej sociálnej sieti si pritom vybudovali aj niekoľko stránok, ktoré majú ľudom priniesť „isté“ výhry v športových zápasoch. Stávky na vysoké kurzy vo vopred dohodnutých zápasoch sú len ďalším z trikov podvodníkov, na ktorých upozorňuje aj slovenská polícia. 

Vidina rýchleho zisku za krátky čas dokáže zlákať mnoho ľudí, no vo väčšine prípadov si rýchlo privyrobí len podvodník, ktorý ich na takéto nekalé stávky nahovorí. Na Facebooku sa stále častejšie objavujú aj mnohé tipovacie stránky, ktoré svojim „klientom“ ponúkajú možnosť vyhrať veľké peniaze už behom jedného zápasu s vysokým kurzom, ktorého výsledok má byť vopred známy.

Rozdávanie odpovedí a kurzov však nie je vôbec zadarmo, no podvodníci si za takúto „pomoc“ pýtajú zväčša pár desiatok eur. Má ísť o symbolický poplatok za to, že sa podelili o tak lukratívnu ponuku, ktorá môže zo 600 € stávky spraviť výhru vo výške aj viac ako 16 000 €. Všetko pritom závisí od aktuálneho kurzu. Nie všetko je tak skvelé ako sa môže zdať a ani dohodnutý zápas nemusí v tomto prípade dopadnúť podľa očakávaní.

Dohodnuté zápasy majú priniesť vysoké výhry

Po prehre a strate stávky sa však ľudia svojich peňazí už nedočkajú. V prípade, ak by vysoký kurz predsa len vyšiel, tipujúceho o výhru podvodníci pripravia pri ďalšom zápase, o čom informovala aj polícia SR na facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

POZOR NA "ZARUČENÉ" ŠPORTOVÉ TIPYTak dlho ako funguje Facebook, existujú podvodné stránky zamerané na "zaručené" tipy…

Gepostet von Hoaxy a podvody – Polícia SR am Dienstag, 5. März 2019

Nenechaj si ujsť
Slovákov znova ohrozujú podvodníci na Facebooku. Správy píšu v slovenčine

„Tak dlho ako funguje Facebook, existujú podvodné stránky zamerané na „zaručené“ tipy na výsledky športových podujatí. Údajne majú dopredu vedomosť o tom, akým výsledkom sa daný zápas končí. Prezradia vám ho, samozrejme iba za symbolický poplatok, štandardne od 10 do 30 eur.

Samozrejme, že ide o podvod. Ak zápas nevyjde, zbytočne sa budete domáhať svojich peňazí naspäť. Ak vyjde, tak vás o peniaze oberú znovu pri ďalšom „dohodnutom“ zápase. A ak by aj takéto stránky mali pravdu, namočili by sa do trestného činu športovej korupcie a vy by ste v tom boli s nimi, keďže by ste čerpali z jej činnosti výhody. – vyjadrila sa polícia.

Jednou z podvodných stránok, na ktorú polícia upozornila, má byť SMART TIPS. Tá bola založená ešte v roku 2018 a dodnes má len 220 fanúšikov a na svojom profile propaguje výherné tikety, ktoré mali šťastným tipujúcim zarobiť tisícky eur.

Pravda však má byť aj podľa polície úplne inde a rozhodne nejde o overený spôsob stávkovania. Predísť takýmto podvodom je najlepšie tipovaním v oficiálnych stávkových kanceláriách, ktoré svojim klientom neponúkajú takéto podozrivé tipy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom