Temná satirická komédia Don’t Look Up od Netflixu sa konečne odhaľuje v prvej krátkej ukážke. Láka tak na film s až neuveriteľne atraktívnym obsadením, ktorý si diváci budú môcť vychutnať už koncom tohto roka. V hlavných úlohách sa predstavia Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence, pričom ďalšie postavy stvárnia nemenej známe herecké osobnosti.

Teaser predstavený v rámci prebiehajúcej Olympiády v Tokiu neprezrádza veľa, no zároveň navodzuje tón, akým sa Don’t Look Up bude uberať. Dej sa bude sústrediť okolo dvoch astronómov (Lawrence, DiCaprio) a ich zistenia, že sa na Zem rúti asteroid.

Netflix

Verejnosť aj politici ale ich tvrdenia buď ignorujú, alebo jednoducho nechcú veriť, že by mal svet zaniknúť už o šesť mesiacov. Vedcom tak nezostáva nič iné, než sa pokúsiť všetkých zúčastnených presvedčiť o svojich zisteniach.

Demagógia, dezinformácie a konšpirácie sú ale v terajšej spoločnosti zakorenené tak hlboko, že to vôbec nebudú mať jednoduché. Práve tomuto trendu sa venuje aj nová snímka, ktorá sa tak bude snažiť trefne poukázať na tragikomický chod fungovania ľudstva.

Šialene dobré herecké obsadenie

Prezidentku Janie Orlean, ktorá je mimochodom veľmi podobná bývalému prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi, stvárni viacnásobná držiteľka Oscara Meryl Streep. Informáciám o konci sveta, samozrejme, neverí ani ona a svojich voličov sa snaží opiť rožkom, alebo teda heslom „Don’t look up“.

Určite nezmeškaj
Skvelá nálož noviniek. Toto všetko prinesie august v kinách

So všetkým jej pomáha syn (Jonas Hill) ako šéf kancelárie Bieleho domu. Dvojica astronómov teda bude musieť zvádzať boj aj na tých najvyšších miestach a z ukážky je zrejmé, že to vôbec nepôjde ľahko.

Zoznam skvelých hercov tým ale ani zďaleka nekončí. Vo filme sa totiž ďalej predstavia také mená ako Matthew Perry (Priatelia), Cate Blanchett (Thor: Ragnarok, trilógia Pán prsteňov), Timothée Chalamet (Kráľ, Duna), Chris Evans (Avengers), Ron Perlman (Hellboy, Pacific Rim), Mark Rylance (The Trial of the Chicago 7), Michael Chiklis (seriál The Shield) alebo dokonca speváčka Ariana Grande.

Spracovanie pálčivej témy súčasnosti s humorným podtónom

Jednou z hlavných tém filmu bude aj poukázanie na médiá v USA ako nástroj na manipulovanie verejnej mienky a ohýbanie vedeckých faktov v prospech svojho spriazneného politika. Práve tu sa na scéne objaví už spomínaný Matthew Perry ako televízny komentátor hlásajúci nezmysly o tom, že na Zem sa predsa žiadne vesmírne teleso nerúti.

Určite bude zaujímavé sledovať, ako sa s takýmto hereckým obsadením vysporiada režisér, scenárista a producent v jednej osobe Adam Mckay, ktorý sa k filmu vyjadril, že ponúkne pohľad na to, ako medzi sebou komunikujeme vo svete po pandémii, alebo presnejšie, ako spolu nekomunikujeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú