Letná zábava v kinách nespomaľuje ani v auguste. Najväčšími trhákmi budú dlhoočakávaná komiksovka od Jamesa Gunna, akčná komédia s Ryanom Reynoldsom alebo dystopické sci-fi s Hughom Jackmanom.

Nebudú chýbať ani hororové kúsky pre tých, ktorí majú radi poriadnu dávku napätia, hudobne ladení diváci si zase rozšíria obzory v biografii slávnej Arethy Franklin. Dobrodružné povahy si budú môcť spríjemniť horúce mesiace roztomilou dramédiou podľa skutočných udalostí. Toto sú najväčšie kinohity augusta.

The Suicide Squad: Samovražedná misia

Dátum premiéry: 5. august

Obľúbený režisér James Gunn, ktorého milujú najmä priaznivci komiksov vďaka jeho spracovaniu Guardians of the Galaxy, prichádza spasiť DC. Štúdio mu dalo šancu vyplniť voľný čas potom, čo bol dočasne prepustený z režírovania Guardians of the Galaxy 3, a tak sa mohol realizovať práve na reštarte série The Suicide Squad.

Warner Bros

Pôvodný film Davida Ayera z roku 2016 nedopadol najlepšie a DC sa tak novinkou snaží napraviť reputáciu. Aj z toho dôvodu ale nejde o reboot v pravom slova zmysle, pretože film stavia na základoch predošlej snímky – niektoré postavy vrátane hercov na čele s Harley Quinn (Margot Robbie) boli zachované, rovnako ako kontinuita Ayerovho filmu.

Trailer sľubuje poriadne vtipnú divočinu s obľúbenými komiksovými postavami ako Bloodsport, Peacemaker, King Shark, Blackguard či Captain Boomerang. Vo filme sa predstavia Idris Elba, Sylvester Stallone (alebo skôr jeho hlas), Joel Kinnaman, Jail Courtney alebo Viola Davis.

Samovražedná partička sa bude opäť snažiť zachrániť svet pred zničením, no tentokrát sa bude film oveľa viac sústreďovať aj na pozadie a pohnútky samotných postáv. Podľa Gunna tak pôjde o revolúciu v rámci komiksového žánru na filmovom plátne.

Bože, ty si hajzel

Dátum premiéry: 5. august

Život chutí najlepšie, keď o niečo ide. O tom sa presvedčí aj mladá, len 16-ročná tínedžerka Steffi, ktorej lekári dávajú maximálne rok života. Namiesto toho, aby sa trápila doma v kruhu najbližších sa po zdrvujúcej správe vydáva za dobrodružstvom do Paríža. Práve tam chcela na triednom výlete prežiť romantickú noc so svojou láskou Fabianom, a tak pevne verí, že sa jej to aj podarí.

Doposiaľ poslušné dievča sa tak ocitá na jazde svojho života a aby toho nebolo málo, do Paríža ide s úplne neznámym chalanom Stevom. Cestou zažije najvšakovakejšie zážitky a rozohrá tú najšialenejšiu šachovú partiu v jej živote. Ideálna letná oddychovka šmrncnutá dramatickým nádychom.

Free Guy

Dátum premiéry: 12. august

Sympatický Ryan Reynolds sa predstaví v akčnej dobrodružnej komédii Free Guy zasadenej do sveta videohry. Ako bankový úradník menom Guy vedie pokľudný život a spolu s kamarátom Buddym (Lil Rel Howery) si ho užívajú plnými dúškami. Zvrat nastane v momente, keď si Guy uvedomí, že je súčasťou násilnej open world hry Free City od spoločnosti Soonami Studios.

Tradičný systém levelovania postáv je založený na hre bez pravidiel, čo hráči využívajú na rôzne násilnosti a vandalizmus. Keď sa v hre objaví sexi Molotovgirl (Jodie Comer), Guyovi sa doslova zmení jeho online život.

Millie, ako sa volá skutočná hráčka ovládajúca Molotovgirl, má so Soonami nevybavené účty, pretože spoločnosť jej vraj ukradla kódy z hry. Začína sa šialená zábava, kedy sa Guy stane hrdinom vlastného príbehu a bude sa snažiť zachrániť nielen svoje virtuálne ja, ale aj celý svet. Teda aspoň ten, ktorý pozná.

Respect

Dátum premiéry: 12. august

Biografická hudobná dráma Respect zobrazí príbeh jednej z najvýznačnejších hudobníčok všetkých čias Arethy Franklin. Kráľovná soulu, ako ju často nazývali, začínala v 60. rokoch minulého storočia, no už po pár rokoch bolo jasné, aký talent sa v nej ukrýval.

Jej vzostupy aj pády stvárni oscarová herečka Jennifer Hudson, ktorej dala požehnanie aj samotná Aretha Franklin, a v životopisnej snímke sa objaví aj ďalší držiteľ Oscara Forest Whitaker.

Muž v temnote 2

Dátum premiéry: 19. august

Originálny a divácky veľmi pozitívne prijatý horor Muž v temnote sa vracia v pokračovaní rozvíjajúcom príbeh osamelého slepca (Stephen Lang). Po tom, čo sa v jednotke vysporiadal so skupinkou lupičov vo svojom zabarikádovanom dome sa teraz vydá do neprebádaných lokalít, aby zachránil dievča – sirotu, ktoré už niekoľko rokov vychováva ako svoju vlastnú.

Príbeh sa odohráva niekoľko rokov po udalostiach prvej snímky a tentokrát už nepôjde o náhodné prepadnutie, ale o premyslenú akciu proti hlavnej postave, ktorú dobiehajú hriechy minulosti. Je tak veľmi pravdepodobné, že opäť vyplávajú na povrch temné až desivé tajomstvá. O réžiu sa postaral Rodo Sayagues.

Temný dom

Dátum premiéry: 19. august

Herečka Rebecca Hall presedláva z jej poslednej veľkej úlohy v Godzilla vs. Kong do temnejších vôd v horore Temný dom. Vo filme si zahrá vdovu, ktorú opustil manžel po samovražde, no pred samotným aktom ešte stihol zanechať tajomný odkaz.

Práve ten rozohrá tok podozrievavých myšlienok, ktorý bude viesť k temným tajomstvám. Trailer pôsobí ťaživo a atmosféricky, čo sa v šikovných rukách režiséra Davida Brucknera, ktorý má za sebou zaujímavý hororový počin Rituál, môže pretaviť do napínavého zážitku, najmä v kine.

Reminiscence

Dátum premiéry: 26. august

V auguste zavíta do kín aj mimoriadne sľubne vyzerajúce dystopické sci-fi s Hughom Jackmanom. Ten stvárni postavu súkromného detektíva Nicka Bannistera žijúceho v minulosti, podobne ako väčšina populácie, pretože bežný život sa stal po celosvetových katastrofách  jednoducho neznesiteľným.

Až doteraz bola jeho práca relatívne znesiteľná, ale všetko sa zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Prípad ho úplne pohltí a hlavný hrdina sa celým svojím bytím upiera na nájdenie tejto stratenej ženy. Počas vyšetrovania odhalí obrovské sprisahanie a v napätím nabitom filme si tak siahne až na dno svojich síl.

O réžiu sa postarala Lisa Joy známa najmä ako scenáristka úspešného seriálu Westworld od HBO. Akcia, noirové prvky aj ponurá atmosféra vyzerajú z traileru výborne. Podobnosť s Inception je ale čisto náhodná, pretože, ako sa režisérka sama vyjadrila, inšpiráciu čerpala v smrti jej starého otca, kedy ju napadlo, aké skvelé by bolo cítiť silu prežitých momentov rovnako, ako ich vnímala v čase, keď sa skutočne stali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú