Na predplatiteľov HBO Max už čoskoro čakajú veľké zmeny. Streamovacia služba sa v nasledujúcich mesiacoch zlúči s populárnou platformou Discovery+ a vznikne tak masívna globálna služba s viac než 100 miliónmi predplatiteľov a desiatkami tisíc hodín obsahu.

Kedy a v akej podobe bude obsah HBO Max a Discovery+ dostupný pod jednou značkou zatiaľ nevieme, isté je, že novovzniknutá spoločnosť Warner Bros. Discovery momentálne nastavuje nový kurz, ktorý v pozitívnom ovplyvní aj slovenských predplatiteľov.

Viac filmov, menej exkluzivít

Výkonný riaditeľ spoločnosti David Zaslav sa chystá šliapnuť na plyn a plánuje divákom po celom svete dopriať bohatú dávku filmových noviniek. Naznačil napríklad, že komiksové DC univerzum dostane viac filmov a jednoznačnejšie smerovanie, to isté platí aj značke Harryho Pottera, ktorú čaká vzkriesenie a množstvo nových projektov.

Plány napredovania sú však ešte smelšie a podľa Slash Film chce vrcholný manažment spoločnosti každý rok uvádzať 20 až 25 nových filmov. Nepôjde však o novinky určené exkluzívne pre streamovaciu platformu, ale kinofilmy, ktoré si premiéru najskôr odbijú na veľkom plátne, a následne budú zaradené aj na malé obrazovky.

DC

Spoločnosť začína byť presvedčená o tom, že pri svojich filmoch môže ťažiť najskôr z tržieb z kín a po zaradení na stream tiež zo záujmu samotných predplatiteľov. Warnerov vo vízii povzbudil predovšetkým úspech posledného Batmana, ktorý v kinách zarobil viac než trištvrte miliardy a bol oň masívny záujem aj na HBO Max.

Naopak, Zaslav chce limitovať produkciu filmov exkluzívne pre streamovaciu platformu, nakoľko takáto produkcia je podľa neho nákladná a nerentabilná. Dôkazom je aj nedávne zrušenie komiksovky Wonder Twins, ktorej 75-miliónový rozpočet bude použitý efektívnejšie.

Plány Warnerov navýšiť produkciu svojich filmov síce diváci ešte chvíľu nepocítia, ak sa nastavenej stratégie bude spoločnosť držať, dotknú sa aj predplatiteľov HBO Max.

Služba totiž filmy z produkcie Warner Bros. do ponuky uvádza už 45 dní po ich premiére v kinách, prílev celovečerných noviniek sa teda v budúcnosti zintenzívni. Už na konci mája takto predplatiteľov čaká napríklad aprílový veľkofilm Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP