Keďže sme si minule prešli vynikajúce experimentálne funkcionality Chromu na operačnom systéme Windows, bola by škoda sa nepozrieť pod kapotu Google Flags aj v mobilnom segmente. Rovnako ako na počítačovej verzii Google Chrome, aj v prípade jej zmenšenej verzie do menu s desiatkami, často nepoznanými vymoženosťami, vstúpiš zadaním adresy chrome://flags do miesta pre URL adresy.

Google Flags je zbierka experimentálnych funkcií Google Chrome, ktoré ešte nie sú vyladené do dokonalosti, a tak je možné, že nebudú fungovať v plnom rozsahu a na každom zariadení stopercentne.

Tab Groups

Vďaka aktivácii tejto funkcionality získaš podstatne príjemnejší prehľad nad všetkými otvorenými kartami v prehliadači. Zatiaľ čo primárny zovňajšok ponuky s otvorenými kartami v Chrome je navrhnutý vertikálne a z otvorených kariet vidíš len minimálnu časť, po zapnutí Tab Groups budú zoradené v jednoduchej mriežke a v dvoch stĺpcoch pod sebou.

Pri nájdení výrazu Tab Groups v menu všetkých experimentálnych funkcii len prepni voľbu na „Enabled“ a reštartuj aplikáciu.

Smooth Scrolling

Používaš už telefón s vyššou obnovovacou frekvenciou, no Chrome aj napriek dostatočnému výkonu smartfónu nadobúda tendenciu aj tak stránky posúvať sekavo? V tomto prípade si zapni funkciu Smooth Scrolling.

Nastav možnosť Smooth Scrolling na "Enabled" a reštartuj aplikáciu

Hneď po aktivovaní a reštartovaní prehliadača sa naskytne pohľad na príjemné rolovanie obsahu postupným tempom, respektíve bez akýchkoľvek spomalení.

Experimental QUIC protocol a Parallel Downloading

Povolenie funkcie Experimental QUIC protocol optimalizuje prenos dát medzi servermi, vďaka čomu je surfovanie internetom nielen promptnejšie, ale aj výrazne bezpečnejšie. Protokol QUIC v sebe kombinuje prvky TCP a UDP a funguje len s webmi zohľadňujúcimi tento protokol.

Využi experimentálny protokol k svižnejšiemu prehliadaniu stránok

Zrýchlenie samotného sťahovania súborov dosiahneš zapnutím funkcionality Parallel Downloading. Vďaka tomu si Chrome dokáže rozdeliť preberané dáta na menšie súčasti, ktoré sa ale sťahujú naraz.

Zrýchli si rýchlosť sťahovania o niekoľko kilobajtov úplne zadarmo

Reader Mode triggering

Našiel si na webe rozsiahly článok, ktorý si, buď chceš nechať na neskôr, alebo si na ňom chceš zgustnúť bez akýchkoľvek rušivých elementov? Funkcionalita podobná aplikácii Pocket je dostupná už aj v rámci prehliadača Google Chrome, kedy stačí v ponuke s ostatnými flagmi aktivovať jednu z možností pri výraze Reader Mode triggering.

An ephemeral Preview Tab using the bottom sheet

Možnosť nahliadať do stránok bez toho, aby sme ich hneď aj otvárali, radíme medzi funkcionality, ktoré sme so v mobilnom Chrome ihneď zamilovali. Po opätovnom zapnutím Chromu dlhým podržaní na ktorúkoľvek URL adresu vyvoláš menu, kde sa začne zobrazovať možnosť „Zobraziť ukážku stránky“. Po následnom zvolení tejto možnosťi sa na dolnej časti displeja objaví vyťahovacia lišta, ktorá prekryje pôvodný článok bez toho, aby si z danej stránky odišiel.

Share Button In Top Toolbar

Každú pomôcku šetriacu drahocenný čas, ktorý môžeme následne otočiť v niečo produktívnejšie, berieme všetkými desiatimi. Preto sme si možnosť zdieľať odkazy jediným klikom dedikovaného tlačidla na hlavnom paneli veľmi obľúbili.

Po ďalšom zapnutí aplikácie sa objaví hneď vedľa panela s URL adresou už tradičná ikona zdieľania, fungujúca na rovnakom princípe, ako keď si ju mal skrytú za tromi bodkami.

Chrome Sharing Hub

Sekcia Chrome Flags skrýva vo svojich útrobách ešte jeden spôsob, ako umocniť celkový zážitok zo zdieľania obsahu v rámci prostredia mobilného Chromu. Od základov zmení jednoduché menu, vyvolávané pri zdieľaní nielen URL adries, ale aj súborov, e-mailov a ďalších každodenných prostriedkov výmeny informácií medzi používateľmi. Po aktivácii a následnom spustení prehliadača si môžeš všimnúť minimalistickú ponuku v spodnej časti obrazovky.

Nenechaj si ujsť
8 skrytých trikov v Androide, o ktorých si doteraz nevedel

Copy Image

Vo Windowse často bezmyšlienkovitá akcia kopírovania obrázkov z ktoréhokoľvek zdroja a následné prilepenie do správy je zatiaľ v prípade mobilného surfovania dostupná len skrz experimentálnu súčasť Google Chrome.

Možnosť s kopírovaním obrázka pri kontextovej ponuke skrytej za dlhším podržaním prsta na danom objekte sa objaví až po zapnutí funkcie Copy Image.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom