Slávny vizionár a úspešný podnikateľ Elon Musk svoj najnovší vynález, solárnu strechu, svetu odhalil už nejaký ten piatok dozadu. Vtedy však zverejnil len niekoľko informácií, no teraz vieme o nej všetko!

Na GIFku nižšie môžeš vidieť, ako si Solar Roof od Tesly vedie v porovnaní s tradičnými strechami pri naozaj silnom krupobití. Vľavo sa, samozrejme, nachádza nový kúsok od Tesly a zvyšné dve sú bežné škridly. Toto video bolo natočené až pri 2500 snímkach za sekundu, pričom tieto päť centimetrové krúpy letia rýchlosťou približne 177 km/h pri náraze. Záujemcovia už nájdu na oficiálnej stránke výrobcu všetky potrebné informácie k objednávkam. Zaujímavo však znie aj cena, za ktorú si ich môže zákazník zaobstarať.

tesla solar roofzdroj fotografie: Tesla

Podľa Tesly vyjde bežný dom v Amerike typická strecha na 24,50 dolárov za 0,092 m2. Inovatívne solárna strecha od Tesly však stojí len 21,85 dolárov za za 0,092 m2. Dobrú cenu dopĺňa aj fakt, že škridle zákazníkom výrazne znížia náklady na energie. Solar Roof bude spolupracovať aj s domácou batériou Power Wall, ktorá dodá solárnu energiu všade, kde bude potrebné. Predávať sa bude v solárnej a takzvanej nesolárnej verzii. Z pohľadu ulice však vyzerajú škridle na prvý pohľad úplne totožne. Zákazník si potom môže vybrať množstvo solárnych kusov podľa potrieb domu. Čo sa týka dizajnu, tak zákazníci budú mať na výber z rôznych prevedení. K dispozícii budú hladké a textúrované (tento rok) a toskánske, respektíve bridlicové (začiatkom roku 2018).

nenechaj si ujsť
Tesla pripravuje svoj ďalší nadupaný elektromobil Model Y. Vieme, akú výbavu by mohol priniesť

tesla solar roof
zdroj fotografie: Tesla

Vďaka výrobe s tvrdeným sklom ponúkajú Muskove škridle až trikrát väčšiu odolnosť. Pomaly sa dostávame k informácii, ktorú si zrejme nečakal. Na solárne škridle od Tesly totiž bude platiť doživotná záruka! Áno, čítaš správe. Škridle sú tak odolné, že sa na ne výrobca rozhodol poskytnúť doživotnú záruku. Svoj dom tak budeš mať zabezpečený kvalitne, dlhodobo a efektívne. Záujemcovia zo Spojených štátov si môžu škridle objednať už v tejto chvíli z oficiálnej stránky Tesly, pričom inštalácie začnú v lete. Očakáva sa, že inštalácie a objednávky mimo Spojených štátov začnú začiatkom budúceho roka.

tesla solar roof
zdroj fotografie: Tesla

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom