Slávny vizionár a úspešný podnikateľ Elon Musk svoj najnovší vynález, solárnu strechu, svetu odhalil už nejaký ten piatok dozadu. Vtedy však zverejnil len niekoľko informácií, no teraz vieme o nej všetko!

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na GIFku nižšie môžeš vidieť, ako si Solar Roof od Tesly vedie v porovnaní s tradičnými strechami pri naozaj silnom krupobití. Vľavo sa, samozrejme, nachádza nový kúsok od Tesly a zvyšné dve sú bežné škridly. Toto video bolo natočené až pri 2500 snímkach za sekundu, pričom tieto päť centimetrové krúpy letia rýchlosťou približne 177 km/h pri náraze. Záujemcovia už nájdu na oficiálnej stránke výrobcu všetky potrebné informácie k objednávkam. Zaujímavo však znie aj cena, za ktorú si ich môže zákazník zaobstarať.

tesla solar roofzdroj fotografie: Tesla

Podľa Tesly vyjde bežný dom v Amerike typická strecha na 24,50 dolárov za 0,092 m2. Inovatívne solárna strecha od Tesly však stojí len 21,85 dolárov za za 0,092 m2. Dobrú cenu dopĺňa aj fakt, že škridle zákazníkom výrazne znížia náklady na energie. Solar Roof bude spolupracovať aj s domácou batériou Power Wall, ktorá dodá solárnu energiu všade, kde bude potrebné. Predávať sa bude v solárnej a takzvanej nesolárnej verzii. Z pohľadu ulice však vyzerajú škridle na prvý pohľad úplne totožne. Zákazník si potom môže vybrať množstvo solárnych kusov podľa potrieb domu. Čo sa týka dizajnu, tak zákazníci budú mať na výber z rôznych prevedení. K dispozícii budú hladké a textúrované (tento rok) a toskánske, respektíve bridlicové (začiatkom roku 2018).

nenechaj si ujsť
Tesla pripravuje svoj ďalší nadupaný elektromobil Model Y. Vieme, akú výbavu by mohol priniesť

tesla solar roof
zdroj fotografie: Tesla

Vďaka výrobe s tvrdeným sklom ponúkajú Muskove škridle až trikrát väčšiu odolnosť. Pomaly sa dostávame k informácii, ktorú si zrejme nečakal. Na solárne škridle od Tesly totiž bude platiť doživotná záruka! Áno, čítaš správe. Škridle sú tak odolné, že sa na ne výrobca rozhodol poskytnúť doživotnú záruku. Svoj dom tak budeš mať zabezpečený kvalitne, dlhodobo a efektívne. Záujemcovia zo Spojených štátov si môžu škridle objednať už v tejto chvíli z oficiálnej stránky Tesly, pričom inštalácie začnú v lete. Očakáva sa, že inštalácie a objednávky mimo Spojených štátov začnú začiatkom budúceho roka.

tesla solar roof
zdroj fotografie: Tesla

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
53%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
20%
Mám to
2%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • wwwwww

  na slovensku takze 250dolarov za 0,92m2 na slovensku skrydla 15e 1m2 :D :D :D

 • Tomas JuaNex Grman

  220 dolarov za meter je dobra cena porovnatelna s beznou skridlou?

  @mobile

 • Juraj Gombik

  to je asi ratane aj s montazou ale aj tak dost

 • Sergei Wolf Kruglov

  Pan Autor clanku vy pokladate 270 dolarov za meter štvorcovy za dobru cenu kde ani nebude cela strecha pokryta solarnymi clankami lebo to nieje možne. a navratnost investicie je takmer 30 rokov čo hovori o „skvelej“ efektivite tychto panelov, nehovoriac o tom že vyroba šindlov z tvrdeneho skla je energeticky naročna. Takze na konci dostaneme predraženy neefektivny a k tomu aj neekologicky produkt pre zbohatlikov aby ich strechy vyzerali „pekne“. Kde pri instalacii normalnej strechy a na nej fotovoltaicke články bude stat menej bude to efektivne a navratnost bude vysia, Dokonca aj ten test s krupami je blbost krupy neletia na strechu kolmo a sotva dosiahnu rychlost 177km/h najskor tak do 150

  • Jan

   To pocitaju aj hrady nosniky odkvapy navrh montaz alebo co ??? :D ak toto zacnu vyrabat cinania tak naklady na vyrobu 1m2 budu porovnatelne s vyrobnymi nakladmi 1m2 metonovej skridli na slovensku :D

 • Peto

  aku hmotnost moze mat taka solarna skridla v porovnani s normalnou skridlou?