Populárny výrobca automobilov z Mladej Boleslavi, Škoda, sa skvelo drží moderných trendov. Popri neustálych inováciách svojho aktuálneho portfólia najpopulárnejší výrobca v našich končinách nezabúda ani na moderné technológie, ktoré hýbu svetom.

Už onedlho tak svetu ukáže svoj historicky prvý elektromobil, ktorý ponesie označenie Vision E. Fanúšikovia ho uvidia na blížiacom sa autosalóne v Šanghaji. „Začína doba elektrická.“ Takýmito slovami sa vyjadril šéf predstavenstva Škody Auto, Bernhard Maier. Škodovka tak nenechávam nič na náhodu a chce zavariť konkurencii aj v tomto veľmi rýchlo rastúcom odvetví. Podľa prvých informácií elektromobil dorazí koncom roku 2020.

zdroj fotografie: Škoda Auto

Potešujúci je aj údaj o odhadovanom dojazde, keďže sa hovorí o hodnotách niekde na úrovni 550 km, čo je skutočne veľmi pekný výsledok. Pri dizajne si spoločnosť zobrala zopár elementov zo Superbu a niekoľko z nového Kodiaqa. Smelé ambície odzrkadľuje aj informácie o celkovo piatich elektromobiloch, ktoré zídu z výrobnej linky do roku 2025. Prvým však bude špeciálna verzia modelu Superb v plug-in hybrid prevedení.

Nenechaj si ujsť
Luxusný elektromobil Lucid Air má vyšší výkon a podobný dojazd ako Tesla. Ušetrí ti však majland

zdroj fotografie: Škoda Auto

V prípade elektromobilu Vison E pôjde o konštrukciu s ladnými krivkami a futuristickými elementami ako na zovňajšku, tak aj v interiéri. Oficiálne fotografie, ktoré máme k dispozícii, ťa musia presvedčiť. A celkovo zapadne niekam do segmentu crossoverov. Vzhľadom k absencii spaľovacieho motora ale majú konštruktéri úplne nové možnosti, ako sa pohrať s jednotlivými časťami karosérie či uložením komponentov. Celkové rozmery vozidla činia dĺžku 4645 mm, šírku 1917 mm, výšku 1550 mm a rozvor slušných 2850 mm. Motor bude mať slušný výkon až 225 kW, čo skutočne bohate stačí na svižnú jazdu aj náročnejším majiteľom.

zdroj fotografie: Škoda Auto

Dizajnovou lahôdkou budú najmä exkluzívne dvere, ktoré sa budú otvárať ako skriňa. Škoda má ale v talóne aj autonómne riadenie, ktoré by veľmi rada implementovala v budúcnosti. Ak sa pozrieš na nový Vision E, skutočne vidíme reálne kontúry toho, že o niekoľko rokov úplne vyradíme z ciest autá so spaľovacími motormi. Prinajlepšom nám susedia z Česka prinesú elektrickú Fabiu a bude vybavené, no nie? Rozhodne nám napíš do komentárov, aký je tvoj názor na tento počin Škodovky.

zdroj fotografie: Škoda Auto

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom