Populárny výrobca automobilov z Mladej Boleslavi, Škoda, sa skvelo drží moderných trendov. Popri neustálych inováciách svojho aktuálneho portfólia najpopulárnejší výrobca v našich končinách nezabúda ani na moderné technológie, ktoré hýbu svetom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už onedlho tak svetu ukáže svoj historicky prvý elektromobil, ktorý ponesie označenie Vision E. Fanúšikovia ho uvidia na blížiacom sa autosalóne v Šanghaji. „Začína doba elektrická.“ Takýmito slovami sa vyjadril šéf predstavenstva Škody Auto, Bernhard Maier. Škodovka tak nenechávam nič na náhodu a chce zavariť konkurencii aj v tomto veľmi rýchlo rastúcom odvetví. Podľa prvých informácií elektromobil dorazí koncom roku 2020.

zdroj fotografie: Škoda Auto

Potešujúci je aj údaj o odhadovanom dojazde, keďže sa hovorí o hodnotách niekde na úrovni 550 km, čo je skutočne veľmi pekný výsledok. Pri dizajne si spoločnosť zobrala zopár elementov zo Superbu a niekoľko z nového Kodiaqa. Smelé ambície odzrkadľuje aj informácie o celkovo piatich elektromobiloch, ktoré zídu z výrobnej linky do roku 2025. Prvým však bude špeciálna verzia modelu Superb v plug-in hybrid prevedení.

Nenechaj si ujsť
Luxusný elektromobil Lucid Air má vyšší výkon a podobný dojazd ako Tesla. Ušetrí ti však majland

zdroj fotografie: Škoda Auto

V prípade elektromobilu Vison E pôjde o konštrukciu s ladnými krivkami a futuristickými elementami ako na zovňajšku, tak aj v interiéri. Oficiálne fotografie, ktoré máme k dispozícii, ťa musia presvedčiť. A celkovo zapadne niekam do segmentu crossoverov. Vzhľadom k absencii spaľovacieho motora ale majú konštruktéri úplne nové možnosti, ako sa pohrať s jednotlivými časťami karosérie či uložením komponentov. Celkové rozmery vozidla činia dĺžku 4645 mm, šírku 1917 mm, výšku 1550 mm a rozvor slušných 2850 mm. Motor bude mať slušný výkon až 225 kW, čo skutočne bohate stačí na svižnú jazdu aj náročnejším majiteľom.

zdroj fotografie: Škoda Auto

Dizajnovou lahôdkou budú najmä exkluzívne dvere, ktoré sa budú otvárať ako skriňa. Škoda má ale v talóne aj autonómne riadenie, ktoré by veľmi rada implementovala v budúcnosti. Ak sa pozrieš na nový Vision E, skutočne vidíme reálne kontúry toho, že o niekoľko rokov úplne vyradíme z ciest autá so spaľovacími motormi. Prinajlepšom nám susedia z Česka prinesú elektrickú Fabiu a bude vybavené, no nie? Rozhodne nám napíš do komentárov, aký je tvoj názor na tento počin Škodovky.

zdroj fotografie: Škoda Auto

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
53%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
7%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]