Časy, keď si si pod pojmom Škoda predstavili iba autá, sú preč. Česká automobilka rozšírila svoje portfólio a oddnes sa na ich e-shope nachádza aj kolobežka, informuje automobilka.

Škoda svoj návrh kolobežky predstavila už na autosalóne v Ženeve v roku 2018 ako jednoduché riešenie mobility v mestských podmienkach. Patentovaný „Simply Clever“ skladací mechanizmus umožňuje uloženie kolobežky v automobiloch bez toho, aby zaberala miesto v batožinovom priestore.

Bez obmedzenia batožinového priestoru je kolobežku možné uložiť v modeloch Kamiq a Scala. Zatiaľ však nie je jasné, v ktorých všetkých modeloch bude priestor na jej odloženie. Uvidíme, či na túto možnosť mysleli aj pri pripravovanom eletromobile Škoda Enyaq.

Snahou českej automobilky je znížiť počet áut v centre miest. Týmto krokom je jednoduchšie prinútiť ľudí odstaviť auto na záchytných parkoviskách a do požadovaného cieľa sa dopraviť na kolobežke, ktorá navyše vôbec nezaberá miesto v kufri.

Prečítaj si tiež
Otestovali sme bratislavské zdieľané e-kolobežky od Boltu. Konečne máme dôvod na radosť

Rozmery kolobežky sú 100 cm x 82 cm x 92 cm a dá sa zložiť len pár pohybmi, po ktorých sú jej rozmery len 49 x 42 x 11 centimetrov. Takto zloženú kolobežku je potom možné odložiť do priestoru pre náhradné koleso. Nevýhodou však je, že automobil musí byť vybavený lepiacou sadou pre opravu defektu a nie plnohodnotnou rezervou, keďže kolobežka sa odkladá na jej miesto.

Škoda Scooter je vyrobená z ocele a hliníku a váži menej než 5 kilogramov, pričom jej nosnosť je až 100 kilogramov. O pohodlné držanie sa starajú gumové rukoväte. Kolobežku je možné kúpiť v e-shope Škoda za cenu 117 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom