Mladoboleslavská automobilka žne svojimi kompaktnými modelmi úspechy na mnohých trhoch, pričom sa týmto mestským autám nesmierne darí aj u nás. V snahe rozvinúť tento dostupný segment ukáže Škoda už začiatkom decembra novinku, ktorá chce byť revolúciou vo svojej kategórii s nevídanými prvkami výbavy. Najmodernejší infotainment, obrovská dotyková obrazovka, ale aj moderné črty interiéru sú doménami, ktorými sa bude onedlho pýšiť pripravovaná Škoda Scala.

Česká Škoda sa chystá po predstavení nového konceptu Vision RS pretaviť svoj emotívny dizajnový jazyk do reálneho auta, ktoré bude reprezentovať nový smer, akým sa neskôr môžu vybrať aj ďalšie jej modely. Nová Scala však bude prvý kúskom, ktorý príde s revolučným interiérom výrobcu a azda najväčším objemom kufra, aký v danom segmente kompaktných automobilov nájdeme. To všetko výrobca ukáže už o pár týždňov priamo v Izraeli.

Veľká malá Scala nabitá technológiami

Futuristický a modernou výbavou naplnený interiér má byť tým najlepším, čo Škodovka za posledný čas vyvinula. Zbrusu nová Scala bude predstavovať nový štýl značky. Už teraz sa však môžeme pozrieť na to, čo nám automobilka z Mladej Boleslavi predstaví. Vo svojej tlačovej správe Škoda odhalila náčrt očakávaného modelu Scala, ktorý ihneď púta pozornosť na túto kategóriu netradičnými prvkami. Najzásadnejším z nich je však obrovský dotykový displej, ktorý sa bude nachádzať v strede palubnej dosky v bočnom zornom poli vodiča.

Nenechaj si ujsť
Otestovali sme, čo dokáže nová KIA Ceed. Jej technologická výbava patrí medzi najlepšie vo svojom segmente

Jeho uhlopriečka dosiahne v najvyššej výbave modelu úctyhodných 9,2″ a bude súčasťou najmodernejšieho infotainmentu Modular Infotainment Matrix. Pokiaľ si budúci zákazník zvoli virtuálny kokpit, dostane až 10,25″ obraz, ktorý mu umožní vybrať si až 5 rôznych pohľadov. Technológií teda nebude málo a ku všetkému ešte pribudne aj odomykanie a zamykanie auta len pomocou smartfónu, ktorý bude tiež prostriedkom pre aktualizáciu infotainmentu. Škoda však myslí aj na bezpečnosť pasažierov a nová Scala tak ponúkne aj rad bezpečnostných a jazdných asistentov.

Aj keď pôjde o malý kompaktný model, jeho objem kufra bude patriť medzi tie najväčšie v segmente. Vodič tak bude môcť využiť objem 467 litrov, ktorý sa po sklopení zadného radu sedadiel zväčší na 1 410 litrov. Vďaka rázvoru náprav o dĺžke 2 649 mm bude v interiéri naozaj dostatok miesta a pasažieri budú mať za prednými sedačkami priestor až 73 mm, ktorý nájdeme aj vo väčšej Octavii. Nová Škoda Scala tak bude veľkým malým autom, ktoré si obľúbia mestskí vodiči, ale aj milovníci technológií. Oficiálne sa jej dočkáme už 6. decembra v Tel Avive.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom