Škoda si pri uvedení svojho prvého elektrického SUV Enyaq iV pritiahla minulý rok veľkú pozornosť fanúšikov elektromobility a samotnej značky, pričom okrem noviniek v oblasti elektromobility priniesla aj progresívny dizajn a úplne novú koncepciu interiéru.

Ten sa zapáčil aj odborníkom na udeľovaní cien „Red Dot“, kde elektromobil získal ocenenie za vynikajúci produktový dizajn, informovala automobilka v tlačovej správe.

Neprehliadni
Slovensko je špičkou v Európe, súperíme s najväčšimi veľmocami v počte vyrobených elektromobilov

Model Enyaq iV tak nadväzuje na úspešnú históriu českej automobilky, ktorá získala cenu „Red Dot“ už po 16. raz. Elektrické SUV sa vyznačuje najmä vyváženými proporciami, skulpturálnymi tvarmi a výraznou maskou chladiča, ktorá je na želanie k dispozícii aj v unikátnej Crystal Face, ktorá sa skladá zo 131 LED diód.

Inžinieri z Mladej Boleslavi však stanovili aj nové kritériá v interiéri a boduje mimoriadne veľkorysou ponukou priestoru, ktorá sa vyrovná aj veľkému Kodiaqu, aj keď je elektromobil kratší než model Octavia.

Mimo ponuky udržateľných materiálov disponuje ENyaq 13“ displej infotainmentu vrátane head-up displeja s rozšírenou realitou a tiež diaľkovo ovládané parkovanie pomocou aplikácie MyŠKODA.

Prečítaj si tiež
Život s elektromobilom na Slovensku: Je to oveľa jednoduchšie ako sa zdá, staré mýty už dávno neplatia

Ocenenia „Red Dot“ sa zúčastňuje približne 50 odborníkov zo 60 krajín, ktorí v aktuálnom 66. ročníku súťaže individuálne testovali, diskutovali a hodnotili približne 7800 prihlásených produktov. Zvláštnu pozornosť venovali kritériám ako je stupeň inovácie, formálna
kvalita, funkčnosť, životnosť a ekologická udržateľnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom