Škoda Auto zverejnila prvú oficiálnu siluetu úplne nového modelu Elroq. Plne elektrické kompaktné SUV je prvým sériovým modelom značky Škoda, ktorý si osvojuje dizajnový jazyk Modern Solid.

Svetová premiéra modelu Elroq sa uskutoční na jeseň 2024 a znamená začiatok novej elektrickej modelovej éry, v rámci ktorej automobilka v nasledujúcich rokoch uvedie na trh šesť čisto elektrických modelov.

Škoda Auto zverejňuje prvú siluetu elektrického modelu Elroq

Predná časť modelu Elroq je charakterizovaná delenými svetlometmi. Svetelná línia ich hornej časti plynule prechádza do blatníkov. Kapota po novom nesie výrazný nápis Škoda. Ten odráža novú firemnú identitu značky Škoda. Tech-Deck Face, moderná a osobitá reinterpretácia tradičnej masky chladiča vozidiel značky Škoda, je výrazne horizontálne pretiahnutá. Veľké kolesá umocňujú robustnosť a spolu so špičkovými Matrix-LED prednými svetlometmi vozidlu dodávajú výrazný vzhľad.

Škoda Elroq silueta
Škoda

Pracovali na ňom niekoľko rokov

Ako sme ťa informovali koncom minulého roka, príprava výroby modelu Elroq sa začala už pred rokmi a zahŕňala rozsiahle plánovanie, výber dodávateľov a fázy testovania. Súčasná fáza zahŕňa výrobu skúšobnej série, zabezpečenie bezproblémového fungovania montážnej linky a odstránenie prípadných problémov.

Elroq, ktorý je o niečo menší ako Enyaq, bude crossover s výraznými prvkami hatchbacku, ktorý ponúkne jedinečnú kombináciu štýlu a funkčnosti. Je pozicionovaný ako elektrická alternatíva k tradičnému SUV Karoq a jeho cieľom je presadiť sa vo veľmi dôležitom segmente kompaktných SUV.

Ide o tretí model značky Škoda navrhnutý na modulárnej platforme MEB určenej pre elektromobily a vyvinutej koncernom Volkswagen. Škoda Elroq sa tak pripojí k modelom Enyaq a Enyaq Coupé a zároveň ako elektrický náprotivok modelu Karoq odštartuje novú modelovú éru českej automobilky v oblasti elektromobility.

V priebehu najbližších rokov dokonca obľúbená automobilka predstaví ďalších šesť modelov s čisto elektrickým pohonom. Celkom nové kompaktné SUV sa bude vyznačovať funkčnosťou, komfortom či veľkorysým priestorom v interiéri. Svetová premiéra modelu Elroq je naplánovaná na jeseň tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú