Televízny projekt Arkham Asylum od showrunnera Antonia Camposa, ktorý mal rozšíriť rozrastajúce sa komiksové DC univerzum okolo obľúbeného maskovaného rytiera Batmana dostal dočasne stopku, informoval o tom na svojej stránke portál Variety. Podľa osoby a zdroja oboznámenej so situáciou však nie je vylúčené, že seriálový projekt, ktorý už od svojho ohlásenia bojuje s viacerými problémami, uzrie v budúcnosti ešte svetlo sveta.

Komplikovaný projekt sprevádza od začiatku chaos

Seriál z prostredia neslávne známeho psychiatrického ústavu sa zatiaľ tak nepripojí k ďalšej novovytvorenej sérii a tohtoročnej očakávanej novinke Penguin s Colinom Farrellom v hlavnej úlohe, ktorá sa odštartuje už túto jeseň na streamovacej službe Max.

Seriál Arkham Asylum bol oznámený ešte v roku 2020 a pôvodne nemal mať nič spoločné s miestom, kde si intenzívnou terapiou prešli viacerí známi Batmanovi zloduchovia. Namiesto toho sa mal príbeh zameriavať na policajné oddelenie v Gotham City a udalosťami sme sa mali vrátiť ešte pred film The Batman z roku 2022.

TMDB

Tvorcovia dokonca prisľúbili, že jednou z ústredných postáv seriálu bude aj James Gordon. Seriál sa však nezačal nikdy nakrúcať a režisér Matt Reeves nakoniec v roku 2022 uviedol, že televízna séria sa bude napokon príbehovo zameriavať na ústav Arkham Asylum.

Komplikovaný a chaotický projekt tak postupne opustili pôvodne ohlásený scenárista a výkonný producent Terrence Winter, ako aj samotný tvorca Joe Barton.

K seriálu sa neskôr pripojil spomínaný Antonio Campos, ale krátko potom bolo oznámené, že James Gunn a Peter Safran preberajú vedenie DC Studios a začínajú nové filmové a televízne univerzum, ktorého súčasťou je aj nový pripravovaný film so Supermanom či nedávno schválený seriál Green Lantern.

TMDB

Spoluriaditeľ DC Studios James Gunn neskôr objasnil, že seriál Arkham Asylum bude nakoniec oddelený od sveta filmu The Batman a bude sa odohrávať v úplne novom univerze tentokrát už pod značkou DCU. Táto komplikovaná cesta tak nakoniec doviedla Arkham Asylum do aktuálne slepej uličky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú