Od predstavenia prémiového phabletu Galaxy Note 8 neubehol ani mesiac a už sa začalo pohrávať o jeho potenciálnom nástupcovi. Vydá konečne Samsung dlho diskutovaný skladateľný smartfón?

Aktuálnou vizitkou spoločnosti Samsung v smartfónovom segmente je rozhodne Infinity displej s ultra-tenkými rámikmi. Túto technológiu použil výrobca pri vlajkových lodiach Galaxy S8, nedávno predstavenom phablete Note 8 a neskôr sa jej dočkáme aj v nižších triedach.

Skladateľnosť v rade Note?

Podľa najnovších správ sa ale v dohľadnej dobe máme dočkať ďalšieho typu displejov. Reč je o skladateľných smartfónoch, o ktorých sa už zopár rokov povráva, no zatiaľ sme videli nanajvýš ich prototypy. Autorom známych konceptov bol juhokórejský gigant a práve on prejavil naozaj veľký záujem priniesť skladateľné smartfóny vo veľkom meradle.

Nenechaj si ujsť
Všetky vtipy bokom, Samsung ide príkladom pre ostatných výrobcov. Prinesie medzi prvými aktualizáciu na Android Oreo

Sám prezident Samsungu, Dongjin Koh, priznal, že výrobca nemá záujem vyrobiť a predať iba zopár telefónov. Práve naopak, Samsung chce túto technológiu dotiahnuť k dokonalosti, aby priniesol skvelý produkt a nepoškvrnil si reputáciu. Smartfóny so skadateľnými displejmi by si zrejme našli miesto v existujúcej rade Galaxy Note.

Sú reálnejšie než kedykoľvek predtým

Kým pred niekoľkými rokmi sme videli iba rôzne koncepty a prototypy takýchto zariadení, teraz o nich Samsung prvýkrát verejne prehovoril. Zoberme si napríklad taký futuristický model Youm alebo patent, na ktorom zložený smartfón vyzerá ako kniha. Už budúci rok sa zrejme dočkáme prvého masovo vyrábaného zariadenia v takomto štýle.

Samsung ale nemusí byť jediný, keďže svoj prototyp už minulý rok predstavilo napríklad aj Lenovo. Vidíš v skladateľných displejoch potenciál alebo podľa teba pre dnešnú dobu úplne stačia Infinity displeje á la Galaxy S8?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom