Vývojári už majú najnovší Android 8.0 Oreo k dispozícii už nejaký ten piatok. Preto niet divu, že sa von dostávajú informácie o tom, ktoré smartfóny jednotlivých značiek budú aktualizované ako prvé.

Fanúšikovia Samsungu takúto radostnú správu mohli zachytiť práve dnes. Presnejšie majitelia najnovších vlajkových lodí spoločnosti, teda modelov Galaxy S8 a Galaxy S8+. Práve tieto dve zariadenia by totiž mali dostať aktualizáciu na tento chutný keksík ako prvé  s označením firmvéru G955FXXU1BQI1 a G950FXXU1BQI1. V rovnakom čase alebo trocha neskôr dostane aktualizáciu aj phablet Galaxy Note 8 a nasledovať by ho mali potom aj staršie vlajkové lode a ostatné mid-range zariadenia.

samsung galaxy s9
Zobraziť celú galériu (0)
Samsung Galaxy S8+, zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Samsung bude prekvapivo medzi prvými

Ďalší veľkí hráči na trhu, akými sú napríklad HTC alebo Huawei, rovnako prisľúbili, že ich vlajkové lode dostanú najnovší Android do konca tohto roka. Samsung ešte neuviedol presný dátum, kedy bude aktualizáciu vypúšťať do sveta, avšak predpokladáme, že by to malo byť niekedy v najbližších mesiacoch. Zatiaľ nám nezostáva nič iné, len čakať na ďalšie informácie. Veľmi milo nás však prekvapila iniciatíva Samsungu poskytnúť aktualizáciu v čo najkratšom možnom čase. Klobúk dole, gigant sa prekonáva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom