Už dlhý čas kolujú svetom správy o skladacích smartfónoch, ktoré majú byť ďalším stupňom vývoja týchto zariadení. Klasické konštrukcie majú byť postupom času nahradené ohybnými, vďaka čomu sa z napohľad obyčajného smartfónu stane malý tablet. Samsung chce svoj skladací smartfón predstaviť medzi prvými zrejme už o pár mesiacov a pri návrhu sa môže inšpirovať aj týmto najnovším konceptom.

Šepkalo sa, že Samsung svoj skladací model ukázal očiam vyvolených už počas konferencie CES 2018. Doteraz ho však nikto iný z nepovolaných ľudí nevidel a zrejme to tak ešte chvíľu ostane. Spoločnosť si drží tento projekt pod zámkom a my sa zatiaľ môžeme len na základe patentov domnievať, čo jej inžinieri pre nás pripravujú. Výsledky ich práce by sme však mali vidieť už na budúcoročnej udalosti CES 2019, kde môže Samsung svetu ukázať prvý model so skladacou konštrukciou.

Smartfónová revolúcia v podaní Samsungu

Nateraz ale ostáva tento smartfón ako iba ako bájny jednorožec, o ktorom každý hovorí, aj keď ho nevidel. Pohľad na možnú podobu tejto pripravovanej novinky nám teraz odhaľujú nové rendery. Zatiaľ ešte neexistuje ani známe označenie, ktoré Samsung tomuto revolučnému smartfónu pridelí. Pomenovanie „Galaxy X“ by už bolo pomerne otrepaným názvom, keďže rímsku desiatku nachádzame v názvoch mnohých iných modelov. Kórejská spoločnosť tak môže staviť na model „Galaxy F“.

Práve písmeno „F“ by malo predstavovať začiatok slova „foldable“, teda skladací. Teraz sa tento nový Samsung ukázal na ďalších renderoch, ktoré sú založené na doterajších pantentoch spoločnosti.  Nimi inšpirovaný dizajnér Jonas Dähnert vytvoril v spolupráci s portálom NieuweMobiel koncept tohto skladacieho smartfónu. Ten sa odhaľuje v rôznych pozíciách vďaka ohybnej konštrukcii. Jej predel pre ohýbanie sa však nenachádza presne v strede, a tak je po zložení vidieť ešte časť obrazovky, ktorá by mohla slúžiť na ovládanie hudby, alebo iných funkcií.

Nenechaj si ujsť
Apple svoj skladací smartfón tak skoro nepredstaví. Veľká časť konkurencie ho môže predbehnúť

Pre umiestnenie snímača odtlačkov prstov môže Samsung nájsť vhodnejšie umiestnenie, než je na zadnej stene konštrukcie. Jeho domovom by sa mohol poprvýkrát v histórií smartfónov tejto značky stať zobrazovací panel. Okrem toho nám rendery ukazujú aj duálne fotoaparáty nad displejom a v zadnej časti. Uhlopriečka obrazovky u takéhoto kúsku sa pritom môže natiahnuť až na 7″. Takto veľký displej môže prísť s rozlíšením až 1440 x 3360 pixelov a s pomerom strán 21:9. Nad zdrojom energie by však mal výrobca dôkladne pouvažovať.

Obrovský displej totiž spotrebuje poriadne množstvo elektriny, a tak by ohlasovaná 3 000 mAh batéria nebola vôbec ideálnym napájacím zdrojom. Akumulátor s kapacitou 6 000 mAh by už bol omnoho prijateľnejšou voľbou. Ďalšou kontroverznou stránkou skladacieho Samsung smartfónu bude jeho cenovka. Po uvedení na trh by sa totiž k nemu bežný zákazník ani nemal dostať. Prípadný záujemca by zaň mal zaplatiť až zhruba 1 850 dolárov. Spoločnosť môže predstavením takéhoto jedinečného modelu spočiatku sledovať záujem ľudí, ktorý ale vzhľadom na cenovku nemusí byť príliš vysoký.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom