Segmentu smartfónov už pomaly dochádzajú možnosti inovácií, a tak prišiel čas ukázať niečo revolučné. Samsung sa podľa posledných správ odhodlal pustiť do projektu skladacieho smartfónu. 

Už pred niekoľkými rokmi si svetoví výrobcovia dali patentovať svoje vlastné návrhy skladacích smartfónov. Tie boli doteraz len „hudbou“ budúcnosti a žiaden z nich sa neodvážil pustiť do tohto odvážneho projektu. Zdá sa ale, že Samsung chce celú situáciu zmeniť a vstúpiť do teraz neznámeho odvetvia. Podľa posledných informácií z ďalekého východu už mal v tomto smere kórejský výrobca podniknúť prvé kroky. Výsledky celého projektu by sme mohli vidieť v štvrtom kvartáli tohto roka. Ďalšie správy dokonca tvrdia, že prvý prototyp príde na svet už o pár týždňov na výstave MWC 2017 v Barcelone.

zdroj fotografie: Kenhtructiep

Nenechaj si ujsť
Šéf Samsungu oficiálne potvrdil príchod modelu Note 8. Bude bezpečnejší, lepší a oveľa inovatívnejší

Táto revolučná novinka bude vybavená flexibilným AMOLED displejom, no o ďalších špecifikáciách zatiaľ nepadlo ani slovo. Prvé kusy týchto by mal Samsung začať vyrábať ešte do konca tohto roka. Sériovej výrobe však bránia isté technické nedostatky, ktoré musí gigant vyriešiť. Jedná sa najmä o kvalitu termoplastových materiálov pre výrobu ohybných krytov.

zdroj fotografie: PhoneArena

Kvôli týmto problémom nie je možné spustiť masovú výrobu až do budúceho roka. Výrobca však už pracuje na vylepšení výroby tejto kľúčovej zložky, aby boli nové kryty dostatočne kvalitné a spĺňali rôzne požiadavky. To zrejme ešte nejaký čas potrvá, no potom môže byť Samsung pripravený na veľkú revolúciu v segmente smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom