Vývoj ceny najväčšej kryptomeny bitcoin nabral negatívny trend už pred polovicou mája, pričom mnoho nadšencov v tom čase po korekcii predpovedalo rýchly odraz a pomalý návrat späť k rekordným hodnotám.

Ten však stále neprišiel a po prelomení hranice 30 000 USD, ku ktorému došlo v utorok, nabral skeptický naratív aj investičný riaditeľ spoločnosti Guggenheim, Scott Minerd, ktorý v rozhovore pre CNBC uviedol, že pád bitcoinu ešte zďaleka neskončil, upozornil Futurism.

„Úplné dno“ je údajne až pod 20 000 USD

Minerd načrtol, že najväčšiu kryptomenu čaká po viac než 50 % prepade, ktorý zaznamenal od rekordných hodnôt v apríli, ďalší prepad o 50 % až na hodnotu 15 000 USD, ktorá môže podľa investora predstavovať „úplné dno“.

Zobraziť celú galériu (0)
Freepik (úprava redakcie)

To je zhruba o 25 % menej, než uvádza mnoho analytikov, ktorí boli doposiaľ s ohľadom na vývoj ceny kryptomeny pomerne „pozitívne“ nastavení a nepredpokladali pád pod kľúčovú hranicu 20 000 USD. Pripomeňme, že pokles na 15 000 USD by od rekordných hodnôt nad 64 000 USD, ktoré bitcoin dosiahol v apríli, predstavoval korekciu o viac než 75 %.

Minerd má pritom zaujímavú históriu čo sa týka prepdovedí ceny bitcoinu. V apríli správne očakával „veľkú korekciu“ po tom, čo sa cena kryptomeny pohybovala okolo sumy 55 000 USD, pričom predpovedal prepad o zhruba 50 % na úroveň 20 000 až 30 000 USD.


Je však nepravdepodobné, že by Minerd nejakým spôsobom predvídal fundament kritiky Elona Muska voči bitcoinu alebo masívne zásahy proti jeho ťažbe v Číne.

Podľa investora však americká centrálna banka (FED) naznačuje, že plánuje prinavrátiť programy nákupu dlhopisov, ktoré naštartoval počas vrcholenia pandémie v minulom roku. To podľa Minerda zníži likviditu trhu, čo znamená, že menej ľudí dokáže predávať aktíva a nakupovať za získané prostriedky bitcoin.

NEPREHLIADNI
„Krajina bitcoinu“ pokračuje s majstrovským plánom. Kryptomenu rozdá zadarmo a pribudnú tisícky bankomatov

Paradoxom však je, že Minerd v decembri pre agentúru Bloomberg uviedol, že je presvedčený, že najväčšia kryptomena bude mať hodnotu 400 000 USD.

Táto hodnota mala byť založená na relatívnom ocenení, ktoré vypočítal spolu s analytikmi spoločnosti, a zároveň sám seba neradí medzi „bitcoinových medveďov“, no skôr odporúča novým investorom, aby s nákupom aj po tak veľkom páde ešte počkali, pričom cena kryptomeny sa podľa neho za nasledujúcich pár rokov skonsoliduje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom