banner-mi5s


Samsung je okrem iného veľkým producentom pamäťových RAM modulov. Ak by ste zobrali svoj smartfón a ,,vypitvete“ ho, s najväčšiu pravdepodobnosťou nájdete na SoC práve pamäťový modul značky Samsung.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Juhokórejský výrobca opäť posúva hranice, tentokrát bližšie k existencii smartfónov s extrémnou kapacitou RAM pamäte, až 8 GB. Práve takúto kapacitu ponúka nový pamäťový čip. Je vyrobený 10 nm výrobným procesom a skladá sa zo štyroch LPDDR4 pamäťových modulov. Mieriť bude na budúce high-end smartfóny, tablety, no uplatnenie by si mohol nájsť aj v ultrabookoch.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-8gb-ram-modul

Nový RAM modul Samsungu by mal byť až dvakrát rýchlejší ako obyčajné DDR4 moduly v počítačoch. Tie dokážu štandardne prenášať 2 133 Mb/s na jeden pin. LPDDR4 čip od Samsungu túto rýchlosť zvýšil na 4 266 Mb/s. Výrobca uviedol, že práve tento nárast rýchlosti by mohol pomôcť plynulejšie prehrávať 4K videá a taktiež by mohol povoliť prevádzku plnohodnotnej virtuálnej reality. V minulosti však spoločnosť predstavila prvý 4 GB LPDDR4 modul, ktorým o štyri mesiace neskôr Samsung Galaxy S6 ešte nedisponoval. Môžeme teda predpokladať, že S8-mička s novým čipom ešte nepríde.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
100%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.