Ikonický Fort Mustang v elektrickej verzii znie zrejme pre mnohých nadšencov motorizmu a fanúšikov legendárneho auta ako zlý sen. Keď ale uvidíš, čo vzniklo spojením až 7 elektromotorov so značkou Mustang, spadne ti sánka. Ako informuje Electrek, Mustang Mach-E 1400 si vieš prispôsobiť doslova na akýkoľvek štýl jazdy.

1400 konských síl je poriadna dávka výkonu. Navyše ak sa takýto výkon ukrýva v elektromobile, máme záruku, že s daným autom bude rozhodne zábava. Koniec koncov to potvrdzuje aj dychberúce reklamné video k novému Mustangu Mach-E 1400.

„Šialený“ elektromobil, ktorý vznikol v spolupráci so skupinou RTR venujúcej sa kustomizácii automobilov od Fordu, disponuje až 7 elektromotormi. Tri z nich sú napojené na prednú nápravu a štyri na zadnú. Vďaka tejto kombinácii si vieš auto iba stlačením tlačidla zmeniť zo závodného špeciálu na driftovaciu beštiu alebo na „kráľa“ rýchlostných šprintov.

Aerodynamika vozidla je navrhnutá, aby dokonale chladila dôležité časti pohonnej sústavy. Celkový vývoj vozidla zabral 10 000 hodín a najväčšou výzvou bolo pre tím inžinierov navrhnúť a nastaviť elektrického Mustanga, aby sa výkon zo 7 elektromotorov dal udržať pod kontrolou.

Zakladateľ RTR Vehicles, Vaughn Gittin, povedal, že jazda s Mustangom Mach-E 1400 úplne zmenila jeho pohľad na to, čo elektromotory vo vozidle skutočne dokážu. Výkon a najmä krútiaci moment, ktorý elektrický Mustang má, je neuveriteľný. Ako informoval portál InsideEVs, maximálna rýchlosť Mach-E 1400 je 257 km/h, pričom Ford plánuje svoj nový elektrický športiak predstaviť aj na pretekoch NASCAR. Závodné špeciály ale na oválnej dráhe dosahujú maximálnu rýchlosť až 320 km/h, takže novinka od Fordu im určite nebude stíhať.

Na klasickom závodnom okruhu by si však už mohol viesť omnoho lepšie. Pri maximálnej rýchlosti dosahuje elektrický Mustang prítlak takmer 1050 kg a batéria má kapacitu iba 56,8 kWh, čo je v kombinácii so siedmymi motormi veľmi malá kapacita. O atakovaní vysokého dojazdu v tomto prípade netreba ani len premýšľať.

V tomto prípade je prvoradá „zábava“ a zážitok z jazdy. Vďaka rozmiestneniu a počtu motorov si môžeš voliť režim na závodenie, driftovanie či režim na dosiahnutie maximálnej rýchlosti. Všetok výkon si vieš preniesť, buď na prednú, alebo zadnú nápravu, prípadne rozdeliť v pomere 50:50.

Už po zhliadnutí úžasného propagačného videa, v ktorom si zahrali žijúce legendy motoršportu, ako Ken Block, Chelsea Denofa, Hailie Deegan a Joey Logano, máme z nového Fordu Mustang Mach-E 1400 neopísateľný pocit.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom