banner-note-7Japonská spoločnosť Sharp patrí medzi najznámejších svetových výrobcov v oblasti elektroniky. Vo svojich fabrikách vyrába okrem technologicky výborne vybavených TV a Smart TV aj displeje pre smartfóny, ktoré sa radia medzi najlepšie na svete.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sharp na nedávnom CEATEC expe predstavil svoje najnovšie revolučné riešenia z oblasti mobilných displejov. Výrobca vidí budúcnosť v ultra jemných displejoch určených pre virtuálnu realitu a taktiež v dizajnovo nádherných smartfónoch, ktorých väčšinu prednej plochy bude tvoriť práve displej. Ako prvý revolučný produkt Sharp ukázal 2,87″ displej s jemnosťou neskutočných 1000 ppi, ktorý je určený pre VR headsety. Rozlíšenie tohto displeja činí 2160 x 1920 pixelov, čo sa dokonalo hodí pre okuliare virtuálnej reality. Vďaka vysokému rozlíšeniu displeja si užijete virtuálnu realitu v špičkovej kvalite a ostrosti.

screen-for-vr-headsets

Pokrok v tomto segmente je neskutočný a každým rokom sa posúvajú hranice rozlíšení displejov na ohromné úrovne. Je taktiež dôležité spomenúť, že na rovnakej výstave predstavil gigant aj prototyp bezrámikového displeja, ktorý sa rozprestiera na celej prednej strane zariadenia. Toto dizajnové poňatie sa musí páčiť skutočne každému, no zatiaľ nevieme, kedy presne prinesie Sharp svoje futuristické koncepty aj do reálnej výroby.

all-screen-concept-smartphone

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
16%
Páči sa mi to
74%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]