Japonská spoločnosť Sharp je známa najmä výrobou obrazoviek, no v jej portfóliu nájdeme aj smartfóny. Výrobca nám teraz predstavuje naozaj schopného konkurenta pre velikánov ako Samsung Galaxy S8, LG G6 či najnovšie Xiaomi Mi6. Poraziť sa ich bude snažiť Sharp Aquos R.

Sharp pri návrhu novej vlajkovej lode stavil na ten najlepší hardvér, ktorý sa v súčasnosti dá do smartfónov vopchať. Prednú stranu nového Sharp Aquos R tvorí 5,3″ IGZO displej s veľmi jemným QuadHD rozlíšením, pričom displej podporuje aj HDR technológiu pre zobrazenie ešte sýtejších farieb. Konštrukciu smartfónu tvorí sklenený zadný panel, ktorý je zlepený spolu s kovovým šasi smartfónu. Telo novinky je odolné voči vode podľa certifikátu IPX8/IP6X, no 3,5 mm audio jack nechýba. Pod displejom si miesto našlo domovské tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov.


zdroj fotografie: Sharp

Aquos R je čistokrvná vlajková loď, o čom svedčí aj použitý procesor. Poriadnu dávku výkonu mu dodáva Snapdragon 835 spolu so 4 GB RAM pamäťou. Vnútorná pamäť ponúka 64 GB kapacitu a o napájanie celého hardvéru sa postará batéria s kapacitou 3160 mAh. Samozrejmosťou je aj USB Type-C konektor, cez ktorý batériu dobiješ rýchlo vďaka podpore Quick Charge 3.0.


zdroj fotografie: k-tai.watch

Zaujímavá je aj zadná strana, respektíve jeden jej prvok. Narážame na fotoaparát, ktorý má rozlíšenie až 22,6 MPx, skvelú clonu f/1.9 a optickú stabilizáciu obrazu. Hlavný fotoaparát dopĺňa predná selfie kamera s rozlíšením 16 MPx. Okrem nadupaného hardvéru prichádza Sharp Aquos R aj s umelou inteligenciou, ktorú výrobca nazval EMOPA. Inteligentný asistent ti zobrazí počasie či aktuálny stav sledovaného futbalového zápasu a zároveň sa učí tvoje používateľské návyky a dokáže ťa upozorniť napríklad na nastavenie budíka. Cenu ani dostupnosť nového smartfónu výrobca neoznámil.


zdroj fotografie: Sharp


zdroj fotografie: Sharp


zdroj fotografie: Sharp

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom