Zatiaľ, čo svet netrpezlivo očakáva príchod novej konzolovej generácie, Severná Kórea si s veľkými značkami hlavu príliš nerobí a rozhodla sa predstaviť svoju vlastnú konzolu. Volá sa Moranbong, vyzerá ako z roku 2005 a väčšina obyvateľov si ju pravdepodobne tak či tak nebude môcť dovoliť.

Život v Severnej Kórei nepatrí medzi tie najľahšie, obyvateľov krajiny preto možno poteší aspoň príchod novej konzoly, ktorá má za cieľ spríjemniť im voľné chvíle. Ako informuje MSpoweruser, nesie názov Moranbong a je vôbec prvý herným zariadením svojho druhu, ktoré bude v krajine predstavené.

Prečítaj si aj
November ako herný megasviatok. Priprav sa na nádielku, ktorá ti nedá ani minútu voľna

Aj keď sa o hernom systéme vie iba veľmi málo, novinka má byť zameraná na rodiny a ponúkne zábavu i vzdelávanie hravou formou. Podľa obrázkov je Moranbong kópiou Nintenda Wii a Microsoft Kinect, od ktorých si požičala pohybové ovládanie a priestorové snímanie.

Ponuka hier síce nebude taká bohatá ako na konzolách od svetových výrobcov, zabaviť by však mali predovšetkým tanečné a športové hry, ktoré budú doplnené napríklad o niekoľko strieľačiek alebo rodinných titulov. Súčasťou majú byť aj vzdelávacie aplikácie a aplikácie na prehrávanie filmov či počúvanie hudby, samozrejme všetko vopred schválené a skontrolované úradmi.

Aj keď sa Severná Kórea pýši, že ide o prvé herné zariadenie v krajine, Nintendolife odhalil, že pravdepodobne ide iba o kópiu čínskeho herného systému Cdragon Cassidy G80, ktorý sa predáva za 130 dolárov. Ak by chcela novinka z KĽDR preraziť za rovnakú cenu, ľudia by sa o ňu pravdepodobne príliš netrhali. Ako informuje Business Insider, priemerný mesačný zárobok v krajine totiž nepresiahne 170 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom