Aktualizácia 14. decembra: Novodobý seriálový fenomén Wednesday opäť potvrdzuje svoju globálnu dominanciu a prekonáva ďalší rekord sledovanosti. Za prvých 19 od premiéry diváci sledovaním seriálu strávili viac než miliardu hodín, čo sa historicky podarilo iba dvom seriálom služby.

Sú nimi Squid Game a štvrtá séria Stranger Things, ktoré zatiaľ ako jediné pokorili miliardovú métu. Sledovaním Squid Game diváci za prvých 28 dní strávili zdanlivo neprekonateľných 1,65 miliardy hodín, pri Stranger Things číslo predstavuje 1,35 miliardy.

Wednesday sa tak stále môže stať druhým najsledovanejším seriálom Netflixu vôbec. Na prvenstvo Squid Game s určitosťou nedosiahne, na prekonanie rekordu Stranger Things má seriál z prostredia rodiny Addamsovcov ešte viac ako týždeň. Za posledný týždeň novinka zaznamenala bezmála 270 miliónov sledovaných minút.

Wednesday naďalej zostáva aktuálnou jednotkou v sledovanosti, aj keď vysokej popularite sa teší aj aktuálna dokumentárna novinka z prostredia britskej kráľovskej rodiny Harry & Meghan.

Netflix

Pôvodný článok: Netflix do sveta sype jeden hit za druhým a po nečakanom úspechu Dahmera má streamovací gigant na konte ďalší prekvapivý zárez. Seriál Wednesday naďalej ničí konkurenciu a zaznamenáva rekordné čísla sledovanosti.

Už po prvom týždni bolo jasné, že Netflix v prípade seriálu z prostredia rodiny Addamsovcov dokázal niečo špeciálne.

Sledovaním Wednesday používatelia služby za 7 dní po premiére strávili 341 milióna hodín, čo bol nový rekord pre anglicky hovoriace seriály. Wednesday v tomto ohľade dokonca tromfla aj štvrtú sériu Stranger Things, čo od neznámej novinky nikto nečakal.

Zaradil sa do prestížneho klubu

Hollywood Reporter teraz informuje, že seriál pokračoval v dominancii aj vo svojom druhom týždni, kedy záujem divákov neupadal, ale naďalej narastal. Za toto obdobie diváci sledovaním Wednesday strávili ďalších 411 miliónov hodín, čím televízny titul prepisuje svoj vlastný rekord.

V kategórii anglicky hovoriacich seriálov ide o jasného víťaza, celkovo sa niečo podobné na Netflixe podarilo jedinej novinke – bol ňou jukokórejský seriál Squid Game, ktorý za rovnaký čas zaznamenal bezmála 572 miliónov sledovaných hodín.

Netflix

Wednesday tak má za 2 týždne na konte 752 miliónov hodín a má našliapnuté pokoriť miliardovú hranicu. To sa na Netflixe zatiaľ podarilo len dvom seriálom – boli nimi Squid Game, ktorý sa zastavil na astronomických 1,65 miliardách a štvrtá séria Stranger Things s 1,35 miliardou sledovaných hodín.

Bude pokračovať

Wednesday je pre Netflix jednoducho obrovský hit, ktorý bude bezpochyby pokračovať. Netflix síce zelenú druhej sérii zatiaľ nedal, je však len otázkou času, kedy sa tak stane. Tvorcovia Alfred Gough a Miles Millar pre Variety uviedli, že majú nápady na niekoľko sezón dopredu a vzhľadom na obrovskú popularitu je pravdepodobné, že ich vízie budú aj naplnené.

Veľký ošiaľ medzi divákmi vyvolala predovšetkým predstaviteľka hlavnej hrdinky Jenna Ortega, z ktorej sa zo dňa na deň stala hviezda a diváci jej predpovedajú veľkú budúcnosť.

Seriál po premiére síce drvivá väčšina divákov chváli, objavila sa však aj kritika týkajúca sa rasizmu, keďže Tim Burton mal podľa niektorých divákov z hercov čiernej pleti v seriáli spraviť zloduchov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP