V polovici novembra na Netflix odštartovala seriálová novinka Wednesday a štart to bol vskutku veľkolepý. Seriál z prostredia rodiny Addamsovcov od fanúšikov zožal skvelé ohlasy a rýchlo sa stal globálnym hitom.

Popularita nakoniec nečakane vystrelila a Wednesday v sledovanosti pokoril aj zabehnuté hity Netflixu ako napríklad Stranger Things. Nie všetky ohlasy na adresu novinky sú však pozitívne.

Všetci čierni herci sú zlí

Ako informuje Movie Web, na nový seriál Netflixu sa aktuálne zniesla vlna kritiky od nespokojných fanúšikov, ktorí ho označujú za rasistický. Dôvodom je, že všetky postavy čiernej pleti v seriáli hrajú záporné postavy.

Menovite sa v sťažnostiach časti divákov spomínajú herečka Joy Sunday, predstaviteľka otravnej a nepríjemnej študentky na škole Nevermore, ako i herec Iman Marson, syn skorumpovaného starostu, ktorý tyranizuje ostatných študentov.

Netflix

Kritika smeruje predovšetkým k režisérovi Timovi Burtonovi, ktorý zrežíroval štyri z celkovo ôsmych epizód prvej série Wednesday. New York Post upozorňuje, že Burton obvineniam z rasizmu nečelí prvýkrát.

Známy filmový tvorca bol za nedostatok rasovej diverzity vo svojich filmoch kritizovaný už v minulosti a čelil kvôli nej aj otázkam zo strany médií. Burton však podobné obvinenia odmieta a jednoducho hovorí, že celá vec je len umelo nafúknutá.

Seriál bude pokračovať

Bez ohľadu na sťažnosti časti fanúšikov je Wednesday pre Netflix obrovským hitom. Streamovacia služba síce zatiaľ druhú sériu oficiálne nepotvrdila, vzhľadom na masívny záujem mala byť hotovou vecou. S veľkou pravdepodobnosťou sa Wednesday nezastaví ani pri druhej sérii.

Tvorcovia Alfred Gough a Miles Millar pre Variety uviedli, že majú nápady na niekoľko sezón dopredu. „Vždy sa pozeráme dopredu a keď si sadneme a vytvárame nový seriál, v ideálnom prípade ho vidíme na niekoľko sérií. Dejové línie pre postavy máme stanované na najmenej tri alebo štyri série. Vždy sa to však ešte môže zmeniť. Určite máme jasnú predstavu o tom, kam by sme sa v ďalších sériách radi pohli.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP