Zdá sa, že obrovskom a pomerne prekvapivom úspechu dokumentárnej série Tiger King Netflix do sveta vypustil ďalší nečakaný hit. Tínedžerskú dobrodružnú novinku si diváci obľúbili na celom svete, Slovensko nevynímajúc.

Netflix do sveta momentálne chrlí jeden hit za druhým. Po Money Heist, Tiger King či reality show Too Hot to Handle streamovacia spoločnosť divákom minulý týždeň ponúkla nový dobrodružný seriál Outer Banks. Ten si od premiéry v polovici apríla drží stabilné miesto v TOP  10 takmer vo všetkých veľkých krajinách a podľa Glamour vyvolal menšie šialenstvo aj na sociálnych sieťach.

Dobrodružná novinka sa točí okolo partičky tínedžerov žijúcich v dovolenkovej destinácii Outer Banks, ktorí si sa snažia vypátrať pravdu o záhadnom zmiznutí otca jedného z jej členov. Pátraním skupinka čoskoro zisťuje, že zmiznutie úzko súvisí so skrytým pokladom s astronomickou hodnotou.

Hľadanie otca sa teda zmení v dobrodružnú výpravu za pokladom, cestu mladým dobrodruhom však komplikuje konkurenčná a zámožnejšia skupinka zvaná Kooks, poskladaná z detí politických i majetníckych elít Outer Banks. Odhodlaní hlavní hrdinovia sa teda púšťajú do nerovného súboja s nepriateľským gangom, zákonom i vlastnými emóciami.

Aj keď príbehová premisa Outer Banks vyznieva ako lacné klišé, zdá sa, že tvorcovia dobre namiešali všetky správne ingrediencie. Divákom sa totiž páči nielen dobrodružný nádych seriálu, ale tiež milostné trojuholníky, súkromné problémy či nečakané dejové zvraty.

Na IMDB si tínedžerská novinka momentálne drží hodnotenie 7,7/10, o moc horšie na tom nie je ani československé publikum, ktoré seriálu v priemernom hodnotení udelilo nadštandardných 74%. Ak máš teda po krk domácej izolácie, Outer Banks by mohol byť tým pravým seriálom na odreagovanie.

Prvú sériu fanúšikovia zhltli na jeden dych a aj keď pokračovanie Netflix zatiaľ oficiálne neodklepol, hovorí sa o ňom takmer ako o hotovej veci. Nevidí sa totiž často, aby seriál postavený na tínedžeroch a honbe za pokladom dokázal vzbudiť takýto pozitívny ohlas. To nakoniec potvrdzujú aj tvorcovia, ktorí Outer Banks od začiatku plánovali na štyri série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom