Seriálový fenomén Vikingovia sa minulý rok skončil svojou šiestou (a nie veľmi uspokojivou) sériou, už dlhšie je však známe, že historickú sériu pod svoje krídla prebral Netflix, ktorý aktuálne pracuje na nepriamom pokračovaní.

Na čom si Vikingov vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Novinka ponesie názov Vikings: Valhalla a bude sa odohrávať 100 rokov po udalostiach poslednej série. V centre diania sa aj tentokrát ocitne hneď niekoľko známych historických osobností, pričom jedna z hlavných dejových liniek bude v prvej sérii sústredená na Leifa Erikssona, jedného z najslávnejších námorných moreplavcov svojej doby.

Nakrúcanie seriálu je aktuálne v plnom prúde, čo nám ukázal aj Netflix a podelil sa o vôbec prvé video z pripravovaného seriálu. V ňom divákov necháva nahliadnuť do zákulisia, približuje prostredie nakrúcania a je tiež predzvesťou akčných sekvencií, ktoré vo Vikings: Valhalla po vzore pôvodného seriálu samozrejme nebudú chýbať.

Nový seriál bude na udalosti Vikingov podľa tvorcov vo veľkom odkazovať, isté je, že sa v ňom pozrieme aj na viacero známych miest a dokonca uvidíme aj zopár starých známych tvárí. Potvrdená je napríklad účasť Johna Kavanagha v role slepého Proroka či Karen Connell, ktorá v poslednej šiestej sérii v krátkosti stvárnila Valkýru Anjela smrti.

www.tmdb.org

Hlavné herecké hviezdy budú vzhľadom na zasadenie seriálu kompletne vymenené a Netflix v tomto prípade stavil skôr na neznáme tváre. Všetkých ústredných protagonistov sme predstavili v samostatnom článku, tešiť sa môžeme aj na viacero známych historických bitiek.

Súčasťou Vikings: Valhalla tak napríklad bude ťaženie Haralda Hardrada do Anglicka, ktoré vyvrcholilo bitkou pri Stamford Bridge či invázia Viliama Dobyvateľa a známa bitka pri Hastingse.

Netflix svojmu projektu očividne verí a podľa Whats on Netflix si streamovací gigant objednal už 24 epizód seriálu. Rozdelené budú do dvoch sérií po 12 častiach, premiéry sa však skôr ako v budúcom roku s istotou nedočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom