Seat Leon štvrtej generácie je už niekoľko dní realitou a okrem toho, že očaril vizuálom a technológiami, prináša aj jednu šikovnú funkciu, ktorou sa nemôže pochváliť ani nový Golf či Octavia.

Nový Leon je opäť dôkazom, že Španieli dokážu vyrobiť krásne auto s emotívnym dizajnom. Táto generácia však má oproti predchádzajúcim namierené vyššie. Okrem dizajnu tomu nasvedčuje osvetlenie vozidla a jeho technologická stránka.

Novinka nabitá technológiami a očarujúcim osvetlením

Nový Leon je postavený na platforme MQB Evo, ktorou disponujú aj jeho koncernoví súrodenci Golf a Octavia. Zákazníci si ho budú môcť vychutnať v dvoch karosárskych verziách – v hatchbacku a kombi verzii označenej ako Sportstourer. Dostupný bude v štyroch stupňoch výbavy, a to Reference, Style, Xcellence a najvyššou FR.

Ak sa zameriame na technológie, tešiť sa môžeme na nové LED svetlomety so svietivosťou až 900 lumenov, dynamické LED smerovky či zadne prepojené svetlomety s efektnou uvítacou funkciou. V interiéri zase nájdeme 10,25“ digitálny kokpit, multimediálny systém s uhlopriečkou 8,25 palcov či 10-palcov v prípade integrovaného navigačného systému.

Ten navyše poskytne okrem dotykovej funkcie aj ovládanie gestami a hlasom a 3D zobrazenie navigácie s dopravnými informáciami poskytovanými v reálnom čase. Okrem širokej škály bezpečnostných a asistenčných systémov pre vodičov však upozorníme ešte na ambientné osvetlenie interiéru, ktoré v sebe skrýva technologickú vychytávku, ktorou sa nemôže pochváliť ani nový Golf či Octavia.

Vychytávka, ktorú nemá asi žiadne známe vozidlo na svete

Ako informuje portál Motor1, nový Leon totižto v rámci ambientného osvetlenia integruje aj systém výstrahy sledovania mŕtveho uhla. Na fotografii uvedenej nižšie si môžeš všimnúť, že v rámci ambientného osvetlenia v mieste, kde sa dvere voziča alebo spolujazdca stretávajú s prístrojovou doskou, sa pôvodná farba osvetlenia mení na žlto-oranžovú.

Presne v tomto mieste a touto farbou upozorní nový Leon vodiča, že v jeho mŕtvom uhle sa nachádza vozidlo. Túto vychytávku sme teda nielenže nevideli v novom Golfe či Octavii, ale prakticky ešte v žiadnom vozidle. Španieli však upozorňujú, že nová vychytávka by mala byť dostupná až od výbavy Xcellence. Možno aj vďaka nej si nájde najpredávanejší model Seatu svojich nových priaznivcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP