Si pripravený na poriadne sci-fi dobrodružstvo, ktoré sme v histórii kinematografie nemali možnosť vidieť? Pokračovanie veľkolepého blockbusteru Duna 2 sa nezastaviteľne blíži a cesta Paula Atreidesa (Timothée Chalamet), ktorý sa snaží pomstiť cisárovi po tom, čo počas posledného dielu stratil otca a svoj domov, sa poriadne vyostruje.

Piesky púšte budú nasiaknuté krvou, keď fremeni začnú vojnu proti tým, kto roky utláčal celú galaxiu. Nikto nebude v bezpečí pred násilím, ktoré prichádza v prelomovom pokračovaní Denisa Villeneuva. Sci-fi zážitok 2024 opäť odhaľuje kúsok zo svojho epického deja a najnovší trailer ťa o tom veľmi rýchlo presvedčí.

Jedna z najočakávanejších premiér sa nezadržateľne blíži a druhá časť veľkovýpravnej sci-fi Duna oznamuje svoj príchod už v poradí tretím trailerom. Do premiéry v slovenských kinách síce zostáva ešte dosť času, čerstvá upútavka ale sľubuje zážitok, na ktorý sa oplatí počkať.

Prvý diel bol len predkrm

To, že knižná klasika spisovateľa Franka Herberta bude v novom filmovom prevedení rozdelená na dve časti, sa vedelo už dávnejšie. Natočenie druhého filmu bolo však podmienené komerčným úspechom jednotky, ktorá v kinách štartovala v októbri 2021.

Aj napriek pandemickým obmedzeniam a skutočnosti, že Duna bola v deň premiéry uvedená aj na streamovacej službe HBO Max (a teda po internete kolovala aj vysokokvalitná pirátska verzia), dokázal veľkofilm Denisa Villeneuvea zarobiť 402 miliónov, čo štúdio Warner Bros. povzbudilo k odklepnutiu pokračovania.

Duna: Časť druhá do slovenských kín dorazí 2. novembra a bude priamo nadväzovať na svojho predchodcu. Nový veľkofilm tak uzavrie epický príbeh Paula Atreidesa, ktorý spolu so svojou matkou Jessicou prežil krvavý prevrat a je pod ochranou domorodých obyvateľov Arrakisu. Paul v pokračovaní začne napĺňať svoj osud spoločne s Chani po svojom boku. Pomsta tentokrát padne na rod Harkkonenov, no nezastaví sa len na Arrakise a doľahne aj k samotnému cisárovi.

Prvá plnohodnotná upútavka k prichádzajúcemu pokračovaniu opäť sľubuje veľkolepý divácky zážitok a okrem slizkého antagonistu opäť láka predovšetkým na bezchybný vizuál. Samozrejme, uvidíme tiež hlavného hrdinu, ktorá jazdí na gigantickom piesočnom červovi.

Obsadenie z pôvodného filmu sa nemení a v pokračovaní sa vrátia všetky kľúčové postavy. Z hlavných protagonistov ide predovšetkým o hercov ako Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya či Javier Bardem, film je však doslova naprataný hviezdnymi hereckými menami a špekuluje sa aj o návrate Jasona Momou.

Režisér Denis Villeneuve v pokračovaní sľubuje veľkolepejší zážitok po všetkých stránkach. Ako povedal pre Screenrant, „pre mňa bola prvá časť Duna niečo ako predjedlo. Duna: Časť druhá je hlavný chod.“

Slávny režisér sa v druhom filme bude musieť posnažiť utíšiť aj kritickú časť divákov, podľa ktorej bol prvý film síce vizuálne dokonalý, no zároveň pôsobil chladne a po stránke obsahu či vykresľovania postáv nepresvedčil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú