Sci-fi epos režiséra Denisa Villeneuvea má svoju premiéru už dávno za sebou a aj keď štúdio Warner Bros. s potvrdením druhého dielu dlho otáľalo, nakoniec sa stane skutočnosťou. Poznáme už dokonca aj termín, kedy pokračovanie uvidíme – stane sa tak 20. októbra 2023.

Druhá časť veľkovýpravného sci-fi dobrodružstva bude priamo nadväzovať na udalosti svojho predchodcu, uvidíme v ňom teda všetky známe tváre, ktorým sa čistky na Arrakise podarilo prežiť.

Filmový portál We Got This Covered však informuje, že okrem očakávaných navrátilcov si režisér pre divákov nachystal aj jedno prekvapenie – v druhej časti Duny by sme totiž mali vidieť aj jednu z najobľúbenejších postáv, ktorú väčšina divákov považovala za mŕtvu.

www.themoviedb.org

Text nižšie môže obsahovať spoilery. 

Joe Walker, ktorý sa postaral o strih k prvému filmu, v rozhovore pre Collider naznačil, že v Duna 2 by sme mohli znova vidieť postavu Duncana Idaha. Nepotvrdil to síce priamo, povedal však, že na knihe Franka Herberta obdivuje návraty niektorých postáv, menovite napríklad práve Duncana, aj keď nie v rovnakej podobe, akú pôvodne zastávali.

Duncan Idaho, ktorému podobizeň vo filme prepožičal dobre známy Jason Momoa, bol jedným z najlepších bojovníkov rodu Atreidov a zároveň mentorom hlavnej postavy. Charizmatický bojovník položil život pri záchrane svojho pána a patril k diváckym favoritom celého filmu.

Aj keď je Duncan po udalostiach prvej časti považovaný za mŕtveho, jeho návrat by mohol prekvapiť skôr divákov, ktorí nečítali knižnú predlohu. Fanúšikovia knižnej série Franka Herberta totiž vedia, že Idaho sa objavil vo všetkých šiestich dieloch série.

Empire

Už v druhej Herbertovej knihe s názvom Spasiteľ Duny postavu Duncana vzkriesila, alebo lepšie povedané naklonovala, rasa bytostí známa ako Bene Tleilax, ktorá ho darovala Paulovi s nekalými úmyslami.

Ak teda Denis Villeneuve zostane verný knihám, Jason Momoa ešte vo filme zďaleka nepovedal posledné slovo. V minulosti to naznačil aj samotný herec, ktorý sa nechal počuť, že sa už nevie dočkať nakrúcania druhej časti Duny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú