Výrobcovia smartfónov sa snažia zákazníkovi predať bezchybný produkt, no nie vždy je tomu tak. Niekedy nemusí chyba postihnúť hardvér zariadenia, ale nájde sa v softvérovej výbave, kde dokáže taktiež narobiť poriadnu neplechu. Majitelia niektorých Samsungov teraz hlásia, že ich smartfóny sami od seba odosielajú cez správy fotografie z galérie vybraným kontaktom. 

Každý z nás má vo svojom smartfóne uložené množstvo telefónnych čísel a dôležitých kontaktov, ktoré by nemali vidieť súkromné fotografie. Predstava, že by manželkin smartfón prijal správu od vlastného muža s fotografiou v objatí inej ženy je skutočne desivá rovnako ako aj následky tohto omylu. Žiaľ ide o realitu, ktorá teraz podobným spôsobom zasiahla majiteľov niektorých modelov z dielne tejto spoločnosti.

Nezvyčajná chyba trápi majiteľov Samsungov

Na diskusnom fóre Reddit sa totiž začali objavovať príspevky, v ktorých sa používatelia Samsungov sťažujú na to, že ich smartfóny cez správy odosielajú fotografie niektorým kontaktom. Jeden z nich dokonca potvrdil, že jeho priateľke boli odoslané všetky fotky z galérie. Ďalší Samsung zasa odoslal fotografie manželke svojho majiteľa, a to bez jeho vedomia.

Zobraziť celú galériu (1)
Pavol Lupták/FonTech

Nenechaj si ujsť
Vodička prišla pri požiari o svoje auto. Na vine bol smartfón od Samsungu

Mnohí poškodení používatelia zvaľujú vinu na operátora T-Mobile, ktorý v poslednom čase vydal pre ich smartfóny novú aktualizáciu. Tá mala so sebou priniesť vylepšené funkcie správ, medzi ktoré patrila aj funkcia indikujúca odpisovanie kontaktu na správy. Operátor sa však bránil, že chyba nevznikla po tejto aktualizácii. Zaujímavosťou však je, že problém zasiahol najviac majiteľov posledných modelov Galaxy S9 a S9+. K tejto nelichotivej situácii sa vyjadril už aj samotný Samsung.

Boli sme oboznámení s týmito udalosťami a naši technici už problém riešia. Zasiahnutí zákazníci nás môžu priamo kontaktovať.“ – vyjadrenie Samsungu pre portál Business Insider.

Takáto situácia je pre mnohých majiteľov smartfónov od tohto kórejského výrobcu priam ako nočná mora. Mnohí z nich majú vo svojich kontaktoch ľudí, ktorým by sa ich súkromné fotografie do správ rozhodne dostať nemali. Mohlo by potom dôjsť k nepríjemnej situácii, kedy by napríklad šéf odhalil zamestnanca ako sa počas práce flákal. Pokým sa Samsungu nepodarí chybu úspešne opraviť, používatelia sa môžu zatiaľ spoľahnúť na inú a bezpečnejšiu aplikáciu pre posielanie správ.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom