Samsung a Apple patria k najväčším výrobcom smartfónov, ktorých poznajú všetci používatelia na celom svete. Mnohokrát títo dvaja rivali vedú medzi sebou neľútostné boje, no ak je to potrebné, dokážu si aj pomáhať. Každý z nich si razí cestu v segmente vlastným tempom, no Samsung je na tom s predajom smartfónov o čosi lepšie ako jeho konkurent z Cupertina.

Už o pár týždňov, konkrétne 29. marca, Samsung oficiálne odhalí svoju pripravovanú vlajkovú loď Galaxy S8/S8+. Túto správu spoločnosť oficiálne potvrdila na výstave MWC 2017 v Barcelone. Tam však neprišla s prázdnymi rukami. Od Samsungu sme na spomínanom veľtrhu mohli vidieť skvelú dvojicu nových tabletov s nadupanými špecifikáciami. Po minuloročnom fiasku s Note 7 vkladá teda výrobca do novej S8-čky veľké nádeje.

iphone 7zdroj fotografie: Twitter

Nenechaj si ujsť
Ktorý výrobca predstavil minulý rok najviac smartfónov?

Nechválne známa kauza s horiacimi batériami narobila výrobcovi poriadne problémy. Jeho povesť ostala poškvrnená a spoločnosť zaznamenala obrovské finančné straty. Posledné obdobie nebolo celkovo pre Samsung príliš pozitívne. Podľa štatistického grafu totiž spoločnosť síce predala oveľa viac smartfónov ako Apple, no ten suverénne vyhráva vo výške zisku.

zdroj fotografie: Statista

Pre predstavu, Samsung predával v roku 2016 až 30 rôznych modelov zo svojej ponuky, pričom kalifornský výrobca ponúkal svetu iba 3 modely. Aj s touto skromnou ponukou však dokázalo Apple zarobiť na svojich iPhonoch až dvojnásobne viac peňazí ako gigant z Kórei. Vlajková loď Galaxy S8 spolu so svojím väčším dvojníkom S8+ situáciu síce neobrátia v prospech kórejského výrobcu, no môžu aspoň výrazne znížiť náskok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom