banner-mi5s-plus
Samsung ako jeden z mála súčasných výrobcov smartfónov zachováva v minulosti populárnu koncepciu „véčkových“ mobilných telefónov. Technologický gigant z Južnej Kórei oficiálne predstavil ďalšiu vyklápačku, ktorú sme spočiatku poznali ako „Samsung Veyron“. Predávať sa však bude pod oficiálnym názvom Samsung W2017.

Jej dostupnosť u nás očakávať nemôžeme a spočiatku bude dostupná iba v Číne. Dostupnosť sa časom síce môže rozšíriť, no aj to len o Indiu a ďalšie ázijské krajiny. Smartfón síce nie je vybavený tým najnovším a najlepším na trhu, no Snapdragon 820, 4 GB RAM a 64 GB úložisko, ktoré je rozšíriteľné o ďalších 256 GB, je stále spadajú do high-end výbavy. Dvojica displejov prichádza so Super AMOLED technológiou a je veľkosťou 4.2 palca. Ich rozlíšenie dosahuje tradičných 1920 x 1080 pixelov.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-w2017-1

TIP: Samsung Galaxy S8 má ponúknuť OLED displej s 90 % pomerom k prednej strane

Hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal 12 megapixelov a clonu f/1.7. Pre selfies je k dispozícii predný 5 MPx fotoaparát. V telefóne sa našlo miesto aj pre dve SIM karty a 4G konektivitu už berieme ako samozrejmosť. Pre čo sa však miesto nenašlo, je väčšia batéria. Tá v Samsungu W2017 disponuje podpriemernou kapacitou, a to len 2300 mAh. Po rozbalení smartfónu na vás bude čakať Android 6.0 Marshmallow a žiadne o slovo o aktualizácii na novší Android 7.0 Nougat zatiaľ nepadlo. Samsung W2017 bude dostupný v čiernom a zlatom prevedení, no cena zatiaľ nie je známa. Predpokladá sa však, že podobne ako pri predošlých „véčkach“, bude aj pri W2017 bude poriadne vysoká. Prvé odhady hovoria o cene masívnych 2650 €.

samsung-w2017-5

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom