banner-redmi-4aKauza so smartfónmi Samsung Galaxy Note 7 je známa každému, kto aspoň trochu sleduje aktuality. Po explóziách batérií sa spustilo vyšetrovanie, ktoré malo celú situáciu objasniť. Po dlhých mesiacoch čakania vyjde Samsung s výsledkami konečne na verejnosť.

Od začiatku celej kauzy sa Samsung snažil zachrániť Note líniu ako sa len dalo, no ani všetkými možnými spôsobmi sa mu to nepodarilo. Koniec koncov, v týchto smartfónoch explodovali aj vymenené batérie, a tak sa skončila éra jednej Note línie. Kvôli celej situácií zriadila spoločnosť rozsiahle vyšetrovanie, ktoré po dlhých mesiacoch čakania došlo do svojho konca a verejnosť sa tak konečne dozvie, čo bolo príčinou explózií. Na všetky otázky okolo Note 7-čky odpovie výrobca už v polovici tohto mesiaca. Odhalením príčiny, ktorá sa postarala o nechválne známy koniec obľúbených smartfónov môže Samsung odstrániť pomyselný mrak, ktorý visel nad menom už od začiatku celej kauzy. O výsledkoch vyšetrovania zatiaľ vie len malá hŕstka vysoko postavených pracovníkov giganta.

galaxy-note-7-oficialne-3zdroj fotografie: Android Central

TIP: Galaxy Note 7 je prekvapivo stále veľmi populárny. Používa ho viac ľudí ako LG V20 či OnePlus 3T

To sa má ale čoskoro zmeniť. Mnohí, ktorí si Note líniu obľúbili, ostali sklamaní, keď výrobca oznámil jej zrušenie, no ako kompenzáciu za tieto smartfóny sa máme v tomto roku dočkať novej S8-čky, ktorá zrejme príde v dvoch verziách s 5,2″ displejom a väčší model prinesie až 6″ obrazovku. Práve druhý z dvojice má byť akousi náhradou. Zdá sa, že Samsung už dbá aj na väčšiu bezpečnosť, pretože sa predstavenie novej S8-čky očakáva až v apríli a bude sa konať v New Yorku. Doteraz sme mohli nové smartfóny od kórejského výrobcu vídať na výstave MWC v Barcelone. Netreba však zabúdať, že tieto informácie o možnom predstavení zatiaľ nie sú oficiálne a všetko sa ešte môže zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom