Kórejský Samsung patrí medzi najväčších výrobcov televízorov na svete, pričom v tomto segmente ukazuje stále pokrokovejšie novinky. Po odhalení nového 8K televízora však prišiel rad na ešte niečo odvážnejšie, nad čím spoločnosť uvažovala už v minulom roku. Nedávno zverejnený patent odhalil, akým smerom sa môže Samsung vybrať pri vývoji svojich televízorov, ktoré sa pri napájaní zaobídu aj bez káblov.

Najnovšie produkty Samsungu vo svete televízorov odhaľujú neustále vylepšovaný dizajn a možnosti, ktoré ešte viac vylepšujú už tak špičkový obraz a techniku. Ďalším „levelom“ však bude novinka, ktorú si spoločnosť nechala patentovať ešte v marci minulého roka, no na svetlo sveta sa dostala až koncom tohto februára, informoval portál BGR.

Bezdrôtové napájanie môže zavítať aj do televízorov

Portál LetsGoDigital z tohto patentu vytvoril aj návrh ako by takýto nápad Samsungu mohol v praxi fungovať. Pre čo najjednoduchší a najelegantnejší dizajn Samsung nedávno stavil na transparentný napájací kábel svojho televízora, ktorý je schopný prenášať energiu a signál. Ani to však zrejme spoločnosti nestačí a budúcnosť má byť podľa nej bezdrôtová ako je tomu dnes pri nabíjaní smartfónov. V tomto prípade ale televízor nebude potrebovať blízky kontakt s nabíjacou podložkou a energia sa môže prenášať cez malú medzeru.

LetsGoDigital

Nenechaj si ujsť
LG píše históriu: Predstavilo prvý rolovateľný OLED televízor

Zdrojom napájania pritom bude základňa pod televízorom, ktorá okrem napájania bude slúžiť aj ako externý reproduktor. Týmto spôsobom môže Samsung vyrobiť tenšie televízory, ktoré ešte viac priľnú k stene. Patent teda naznačuje, čo môžeme od tohto giganta v budúcnosti čakať. Napriek tomu to ale neznamená, že sa Samsung do produkcie takéhoto modelu pustí, no kto vie, možno nás predsa len týmto počinom prekvapí. Bolo by teda skvelé vidieť ako sa aj tento segment zbavuje káblov, ktoré neraz kazia celkový dizajn.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom