Niet pochýb o tom, že nadchádzajúca vlajková loď juhokórejského giganta, Samsung Galaxy S8, je jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka. Samsung musí odčiniť škody, ktoré napáchal modelom Galaxy Note 7 a zatiaľ to vyzerá tak, že mu to vyjde.

Medzi prednosti každého správneho smartfónu zastupujúceho segment vlajkových lodí, by mal patriť aj dizajn. Tohto faktu si je vedomý aj Samsung a už z prvých neoficiálnych renderov je zrejmé, že Samsung Galaxy S8 bude dizajnový skvost. Najlákavejšou časťou dizajnu bude predná strana, ktorú takmer celú pokryje displej. Zatiaľ nie je známe, koľko percent z prednej strany bude tvoriť displej, no mohlo by to byť okolo 90 %. Veľmi úzke rámiky potvrdzuje aj najnovšie uniknutá fotografia, ktorú zverejnil užívateľ na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung Galaxy S8zdroj fotografie: Weibo

Bezrámikovosť však nemá byť jedinou vlastnosťou tohto displeja. K nej sa totižto pridá aj zahnutie ľavého a pravého okraja displeja, teda podobné, ako priniesol aj minuloročný Galaxy S7 Edge. Okrem tenkých rámikov si môžeme všimnúť aj 3,5 mm audio jack, ktorý mal Samsung pôvodne vynechať. Zdá sa, že správy o chýbajúcom jack konektore boli falošné. Na spodnej strane kovového rámu sa nachádza tiež reverzibilný USB Type-C konektor, hlavný reproduktor, mikrofón a pre Samsung typické predely antén. Aj táto fotografia potvrdzuje odstránenie hardvérového domovského tlačidla so snímačom odtlačkov prstov. Ten má byť po novom premiestnený na zadnú stranu.

Nenechaj si ujsť
Toto sú predpokladané cenovky jednotlivých verzií Samsungu Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Neoficiálny render Samsungu Galaxy S8 založený na uniknutých fotografiách

zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Samsung Galaxy S8 príde v dvoch veľkostných verziách. Klasický variant ponesie 5,8″ Super AMOLED displej, pričom verzia s označením Plus má mať až 6,2″ displej. Už je takmer isté, že túto juhokórejskú novinku bude poháňať najnovší Snapdragon 835 procesor, s ktorým má spolupracovať 4 GB / 6 GB RAM pamäť. Oficiálne predstavenie toľko očakávanej vlajkovej lode Samsungu prebehne 29. marca v New Yorku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom