Svetoví výrobcovia smartfónov zameriavajú svoju pozornosť tento rok najmä na procesor Snapdragon 835 od amerického Qualcommu. Celkom určite by však mali svoje obzory rozšíriť, nakoľko sa už čoskoro dočkáme jeho plnohodnotného konkurenta. Ten bude patriť pod radu čipsetov Exynos od Samsungu a s veľkou pravdepodobnosťou ho uvidíme už v pripravovaných vlajkových lodiach Galaxy S8 a Galaxy S8+.

Informácie navyše pochádzajú od samotného výrobcu, ktorý láka na predstavenie svojho nového procesora formou teasera. Spoločnosť ho zverejnila na svojom Twitteri spolu s jednoduchým popisom: „priprav sa na nový Exynos“. Obrázok sám o sebe neodhaľuje nič prevratné, a tak sa pre akú-takú predstavu o jeho výbave budeme musieť presunúť do víru dohadov a špekulácií. Podľa nich sa má táto pripravovaná novinka objaviť už v nadchádzajúcich vlajkových lodiach. Opäť by tak polovica modelov mala byť vybavená procesormi Exynos, zatiaľ čo tá druhá procesormi Snapdragon.

zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Toto sú nové ceny smartfónov Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus

Okrem toho sa k nám dostali aj základné špecifikácie. V prvom rade sa tak dočkáme úsporného 10 nm výrobného procesu. Exynos 9 bude s najväčšou pravdepodobnosťou niesť celkovo 8 jadier, z ktorých štyri typu Cortex-A53 budú taktované na frekvenciu 1,7 GHz. Druhá výkonnejšia polovica zas bude taktovaná na 2,5 GHz, pričom sa bude jednať o jadrá M2 vyrobené samotným Samsungom. Toto všetko bude dopĺňať grafický akcelerátor ARM Mali-G71. Samozrejme, nič nie je oficiálne potvrdené a treba brať teda tieto informácie s miernou rezervou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom