Google predstavil Android 8.0 Oreo ešte počas minulého roka, no doteraz sa do mnohých smartfónov dostávajú aktualizácie len veľmi pomaly. Azda najhoršia situácia postihla majiteľov vlajkových lodí Samsungu, ktorý u niekoľkých zariadení musel kvôli chybe prerušiť distribuovanie aktualizácie. Po Samsungu Galaxy Note 8 a Galaxy S8 teraz kórejská spoločnosť dala červenú aj aktualizácii pre medzinárodnú verziu  modelu Galaxy S7, ktorý sa mal s Androidom 8.0 Oreo samovoľne reštartovať. 

Samsung prisľúbil nový Android 8.0 Oreo nielen svojim minuloročným vlajkovým lodiam, ale aj ich predchodcom. Majitelia modelu Galaxy S7 tak už netrpezlivo čakali na príchod novej aktualizácie, ktorej sa dočkali len prednedávnom. Krátko po uvoľnení novej verzie systému pre medzinárodnú verziu tohto smartfónu však výrobca aktualizovanie zastavil. Tí, ktorí doteraz svoju S7-ku neaktualizovali tak nebudú môcť urobiť už ani v najbližších týždňoch.

Ďalšia neúspešná aktualizácia Samsungu

Používatelia, ktorí stihli tento model aktualizovať na Android 8.0 Oreo začali hromadne hlásiť samovoľné reštarty smartfónu. O tomto probléme bol už informovaný aj samotný Samsung, ktorý situáciu prešetruje a pre zákazníkov vydal oficiálne vyhlásenie.

Po určitom počte prípadov, kedy sa modely Galaxy S7 s Androidom 8.0 Oreo neočakávane reštartovali, sme aktualizáciu zastavili. Problém interne vyšetrujeme, aby sme sa uistili, že počet zasiahnutých kusov bude minimálny a aktualizáciu následne opäť vypustíme čo najskôr.“ – oficiálne vyjadrenie Samsungu.

Používatelia si znova zopár týždňov počkajú

Problém so samovoľným reštartom sa však týka pravdepodobne iba medzinárodnej verzie Galaxy S7. Chybou by teda po aktualizovaní nemali trpieť modely s lokalizáciou pre vybrané krajiny. Pokiaľ sa však niekomu problém stihol po aktualizácii prejaviť, spoločnosť odporúča navštíviť lokálne servisné centrum, alebo previesť obnovenie nastavení pomocou Recovery módu.

Nenechaj si ujsť
Samsung ukončuje podporu pre legendárne modely Galaxy S, ktoré mu navrátili stratené pozície

Tento rok zrejme aktualizáciám od Samsungu nepraje a spoločnosť mala problémy so šírením Androidu Oreo u väčšiny svojich vlajkových lodí. Majiteľom modelu Galaxy S7 v medzinárodnej verzii tak ostáva len dúfať, že sa problém podarí čo najskôr odstrániť, aby si aj oni už mohli po dlhom čakaní vychutnať nové vylepšenia tejto verzie systému.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom