Samsung veľmi rád prichádza s novými inováciami. Či už ide o hardvér, alebo softvér. Inak to nebude ani teraz. Spoločnosť pravdepodobne pracuje na ohybnom smartfóne. Na päty mu však dýcha konkurencia v podobe čínskeho Lenova. 

Samsung už dlhú dobu plánuje ohybný smartfón. Vďaka patentovej prihláške vidíme, že sme opäť o krok bližšie k budúcnosti. Obrázky z patentovej prihlášky poodhaľujú ako by mohol tento koncept skladacieho smartfónu vyzerať. V strede na zadnej strane môžme vidieť nejaký druh ohybného „kĺbu“, ktorý by dovoľoval ohnúť smartfón tak, aby pohodlne padol do ruky. Pre kompaktnejšie rozmery by bolo možné smartfón úplne preložiť, čo by prispievalo k prenosu, no možno aj k ochrane samotného displeja.

Samozrejme,  jedná sa len o patent, ktorý sa do reálneho sveta ani nikdy nemusí dostať. Ak by sa náhodou tak stalo, v blízkej dobe to určite nebude. Je však možné, že prvý ohybný smartfón spoločnosti uvidíme na MWC 2017. Ten nemusí používať spomínaný patent a riešenie ohybu môže byť úplne odlišné. Ak Samsung predsa predstaví ohybný smartfón, bude uvedený skôr ako vedľajší model línie Galaxy. Niečo podobné spravilo LG so smarfónom LG G Flex. Len pripomenieme, že Samsung nie je jediný výrobca, ktorý vyvíja ohybný smartfón. Prototyp podobného zariadenia sme mohli vidieť už od Lenova.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP