Zdá sa, že po Galaxy S8 uvidíme tento rok ďalší zaujímavý smartfón od Samsungu. Reč je o skladacom modeli, ktorý je opäť výrazne bližšie k realite. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Po mnohých rokoch sa výrobcovia konečne vzchopili a rozhodli sa zmeniť zabehnutý vzhľad displejov. Prvý krok priniesol Sharp Aquos, druhý spravilo Xiaomi so svojím modelom Mi MIX a podobnou cestou sa vybral aj Samsung s najnovšou S8-čkou. Minuloročným a hlavne tohtoročným trendom sa tak jednoznačne stalo zužovanie rámikov okolo displejov. Čo bude ale nasledovať potom? Odpoveď možno prináša Samsung.

skladací smartfón
zdroj fotografie: The Investor

nenechaj si ujsť
Prototypy ohybných zariadení od spoločnosti Lenovo sa dajú jednoducho omotať okolo zápästia alebo zložiť

Podľa informácií z webu The Investor totiž juhokórejský výrobca pracuje na prototype futuristického zariadenia s takzvaným „duálnym displejom“. V praxi to bude vyzerať tak, že dva displeje smartfónu bude spájať pánt, vďaka ktorému ho zložíš o 180 stupňov. Kým pred niekoľkými mesiacmi to vyzeralo byť vzdialené od reality, v skutočnosti je skladací smartfón doslova za rohom. Samsung si už podľa publikácie objednal komponenty a v prvom polroku chce vyrobiť 2000 až 3000 prototypov.

skladací smartfón

Koncept skladacieho smartfónu

zdroj fotografie: Gizmochina

O tom, že Samsung pracuje na skladacom smartfóne sa hovorilo už mnohokrát. V tejto súvislosti sa spomínal najmä model s kódovým označením Galaxy X. Na živú ukážku prvého prototypu sa už teraz nesmierne tešíme. Vyzerá to teda tak, že klasické displeje už nie sú „in“ a o pár rokov sa bežne začneme stretávať s ohybnými či skladacími smartfónmi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
82%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
12%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.