Smartfón Galaxy S9 sa nezadržateľne blíži a s tým sa začína stupňovať aj množstvo špekulácií, ktoré ohľadom nového vlajkového modelu Samsungu prichádzajú. Tentoraz im nahráva samotný výrobca, ktorý si dal v Európe nový materiál pre svoje produkty.

Samsung podal žiadosť o udelenie patentu, respektíve ochrannej známky na Úrade Európskej únie pre duševné vlastníctvo. Žiadosť sa týka výrobného materiálu s názvom Metal 12. Ten Samsung už stihol použiť aj v jednom zo svojich produktov, a to v laptope Notebook 9. Konštrukciu zariadenia tvorí práve  Metal 12, ktorý je zliatinou horčíka a  hliníka. Dvanástka v názve odkazuje práve na protónové číslo horčíka v periodickej tabuľke prvkov.

Výhodou nového materiálu, ktorý Samsung nazýva „kov budúcnosti“, má byť nižšia váha pri zachovaní vysokej odolnosti v porovnaní s hliníkom. Juhokórejský výrobca má mať v pláne využívať tento unikátny materiál, ktorý vyvinuli jeho technici, v širokej škále produktov. Okrem smartfónov či notebookov, aj v nositeľných technológiách alebo pri batériách a ďalšom príslušenstve.

Nenechaj si ujsť
Toto sú takmer kompletné špecifikácie Samsung Galaxy S9. Jedna vlastnosť zásadne vyniká nad všetkými

Na Galaxy S9 je zrejme priskoro

V súvislosti so žiadosťou o udelenie ochrannej známky začínajú používatelia na internete špekulovať, že Samsung by mohol nový materiál využiť už pri výrobe nového vlajkového modelu Galaxy S9. Výrobca mal Metal 12 skúšať dokonca už pri modeli Galaxy S7, no oficiálne uvedenie už vo februári sa napriek tomu zdá príliš rýchle. Pravdepodobnejšie vyzerá využitie nového materiálu pri phablete Galaxy Note 9, prípadne pri vlajkových modeloch až v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom