Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-mi5s
Zrejme vám netreba pripomínať problémy, ktoré len prednedávnom trápili jedného z popredných výrobcov smartfónov na svete. Explodujúci phablet Samsung Galaxy Note 7 narobil vrchným predstaviteľom juhokórejského výrobcu nemálo starostí. Napriek vysokej finančnej strate však spoločnosť väčšmi trápi ujma na mene. V snahe získať späť priazeň svojich verných fanúšikov vydal Samsung oficiálne ospravedlnenie.

Toto ospravedlnenie však prekvapuje klasickou tlačenou podobou a taktiež faktom, že sa nachádza v troch najznámejších svetových denníkoch. Oficiálny list od Gregory Lee-ho, prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti v Severne Amerike, si tak mohli prečítať všetci pravidelní čitatelia denníkov The Wall Street Journal, The New York Times a The Washington Post. Samsung rozhodne nešetril miestom, nakoľko text zaberá celú jednu stranu. Spoločnosť tvrdí, že naďalej podrobne skúmajú príčiny, ktoré stáli za neslávnym osudom Note 7-ky. Celý výrobný proces a vývoj samotného zariadenia je tak pod drobnohľadom odborníkov, ktorý by čoskoro mali zistiť dôvody, kvôli ktorým dochádzalo k vznieteniu tohto vyradeného smartfónu.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-ospravedlnenie-za-note7

Ako iste viete, spoločnosť sa najprv snažila o reparát, pričom vymenila milióny chybných jednotiek. Neskôr sa však ukázalo, že problémy s batériou naďalej trápili už aj vymenené prístroje a spoločnosť bola nútená novinku úplne stiahnuť z predaja. Spotrebiteľom boli vrátené peniaze a do dnešného dňa sa spoločnosti podarilo získať späť až 85 % zo všetkých zariadení. Aby toho nebolo málo, juhokórejský výrobca v tomto istom období obdržal ďalšie sťažnosti, ktoré však pojednávali o nebezpečných domácich spotrebičoch, konkrétne práčkach. Spoločnosť v oficiálnom vyhlásení uviedla, že viac ako 30 modelov tohto pomocníka v domácnosti postihol podobný osud ako vyššie zmienený smartfón.

Len minulý týždeň tak spoločnosť v USA vymenila 2,8 milióna práčiek, ktoré ohrozovali zdravie spotrebiteľov. Po týchto prešľapoch je meno spoločnosti značne ohrozené, čo sa snaží napraviť práve spomínané oficiálne ospravedlnenie. Generálny riaditeľ v ňom uvádza, že bezpečnosť je naďalej hlavnou prioritou spoločnosti Samsung, a že sa posnažia urobiť všetko pre urýchlenú nápravu svojich chybných krokov. Na záver už iba dodal, že sú nesmierne vďační za neutíchajúcu podporu a taktiež, že ich vzniknutá situácia skutočne veľmi mrzí.

TIP: Samsung čelí ďalšiemu problému! Tentokrát zhorel model Galaxy J5

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú