banner-zuk-z2-pro-2Samsung sa v posledných mesiacoch zmieta v naozaj veľkých problémoch. Všetko to začalo incidentom s horiacim phabletom Galaxy Note 7. Po ňom nasledoval problém s práčkami a najnovšie informácie hovoria, že sa z neznámych príčin vznietil model strednej triedy Galaxy J5. Vyzerá to tak, že sa spoločnosť ocitla vo veľmi zlom období, ktorého následky sú viac než jasné už teraz. 

Celý incident sa odohral len pred pár dňami vo Francúzku. Počas rodinnej oslavy si majiteľka, Lamya Bouyirdane, všimla, že je telefón veľmi horúci. Následne sa z neho začal šíriť dym, pričom ho Lamya ihneď odhodila preč a vzbĺkol. Zariadenie následne uhasil až jej partner. Zatiaľ však nie je jasné, či bol smartfón z modelovej rady 2015 alebo 2016, no analytik William Stofega tvrdí, že zariadenie bolo v predaji len pár mesiacov. Mohlo by sa tak jednať o novšiu modelovú radu. Spoločnosť v oficiálnom vyjadrení incident nekomentovala, pretože prípad ešte nestihla dôkladne prešetriť. Výsledky vyšetrovania tak budú známe zrejme až o niekoľko dní

Samsung Galaxy J5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-j5-2016-colors

Ďalší prípad horiaceho smartfónu od Samsung tak len prilieva olej do ohňa, ktorý rozpútala kauza s Note 7. Nie je to ani tak dávno, čo sa na svetlo sveta dostali prvé správy o horiacom phablete. Vtedy však ešte nikto ani len netušil, do akých rozmerov tento prípad porastie. Nielen juhokórejský gigant čelí problémom s horiacimi smartfónmi. Prednedávnom sme vás tiež informovali o iPhone 7, ktorý spôsobil v Austrálii požiar auta a ďalší iPhone 7 zhorel ešte pri rozbaľovaní z originálneho balenia, no v tomto prípade išlo zrejme o mechanické poškodenia.

samsung-j5

Za všetkými prípadmi stoja chybné batérie zariadení. Lítium-iónové batérie môžeme nájsť v najpoužívanejších zariadeniach dneška, ako sú smartfóny, tablety alebo notebooky. Pri používaní sa tieto batéria zahrievajú a aj tá najmenšia chybička môže mať katastrofálne následky. Teplota batérie sa pri chybe zvýši niekoľkonásobne, čím sa batéria dokáže vznietiť a spôsobiť nemalé škody na majetku alebo zdraví. V posledných týždňoch tak, bohužiaľ, o takéto smutné správy nie je núdza. Prípad modelu Galaxy J5 je zatiaľ ojedinelý a je možné, keďže je na trhu dostupný od apríla, že bola chyba zistená skôr ako tomu bolo pri Galaxy Note 7. Tieto správy sa naozaj nečítajú dobre, a preto veríme, že si výrobcovia vstúpia do svedomia a podobné výrobné chyby sa už nebudú opakovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP