Kórejský výrobca smartfónov aktuálne prežíva výnimočné obdobie. Len pred pár chvíľami nám Samsung oficiálne odhalil dlhoočakávanú vlajkovú loď, model Galaxy S8 a jeho verziu „Plus“. Obe novinky sa môžu pýšiť špičkovou výbavou, ktorá zahŕňa aj nový systém zabezpečnia. Jedná sa o rozpoznávanie tváre používateľa a vďaka tejto funkcii bude nová S8-ka ešte bezpečnejšia.

Modely Galaxy S8 a S8+ sú momentálne najhorúcejšími novinkami zo sveta smartfónov. Do týchto noviniek investoval kórejský výrobca mnoho času a financií. Výsledkom jeho práce je skutočné majstrovské dielo, ktoré okrem vysokého výkonu poskytuje ešte dokonalejší spôsob zabezpečenia. Nový Samsung Galaxy S8/S8+ prináša viacero spôsobov, ako sa môže nový majiteľ autorizovať pre prístup k systému.

zdroj fotografie: Amelia Holowaty Krales/TheVerge

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 a S8+ oficiálne: Smartfónová revolúcia v podaní Samsungu

Okrem klasického snímača odtlačkov prstov, vzoru uzamykacej obrazovky, kódu PIN a skeneru dúhovky oka je v novinkách dostupná aj funkcia rozpoznávania tváre používateľa. Podľa výrobcu ide o zatiaľ najpohodlnejší spôsob, ako odomknúť svoj smartfón, pretože skener dúhovky oka vyžaduje malú vzdialenosť od tváre používateľa. Táto funkcia sa nebude dať využiť pri autorizovaní platieb prostredníctvom systému Android Pay alebo Samsung Pay. Slúžiť tak bude výlučne na zabezpečenie zariadenia.

zdroj fotografie: Samsung

V tomto prípade však prichádza na rad otázka, či je možné oklamať systém rozpoznávania tváre falošnou fotografiou. To zatiaľ nie je známe, no najbližšie testovania rozhodne prinesú odpoveď. Nový spôsob zabezpečenia je tak veľmi dobrou alternatívou za nešťastne umiestnený snímač odtlačkov prstov. Ten sa nachádza hneď vedľa hlavného fotoaparátu, ktorý používateľ môže často neúmyselne zašpiniť odtlačkom prsta. Rozpoznávanie tváre tak v tomto prípade rozhodne neostane len nevyužitou funkciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom