banner-mi-note-2Samsung Galaxy S7 sa pomaly stáva najpredávanejším zariadením spoločnosti. Sme zvyknutí, že nové vlajkové lode vyjdu na svetlo sveta približne každý polrok a inak tomu nie je ani tentoraz. Samsung už pripravuje nového nástupcu pre S7-ku, ktorý však bude mať čo doháňať, aby sa stal rovnako populárnym.

Je potvrdené, že gigant pripravuje pre svoju novú vlajkovú loď Galaxy S8 množstvo vylepšení. Jedným z nich bude aj asistent, ktorý využíva umelú inteligenciu podobne, ako to robí Siri vo smarftónoch Apple. Koniec koncov, Samsung si na vytvorenie vlastného asistenta zobral k sebe tím, ktorý stojí práve za vytvorením Siri. Juhokórejský výrobca si už stihol aj patentovať názov pre svojho asistenta, ktorý ponesie označenie Bixby.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8-concept-2

Pokus o vytvorenie takéhoto asistenta sme už videli, no S-Voice nemal u používateľov veľký úspech, preto prišiel čas vytvoriť niečo  oveľa viac konkurencieschopné. Asistent Bixby by tak mal vyplniť medzeru, ktorá doteraz Samsungu chýbala. Konkurovať bude určite Siri, no aj Cortane od Microsoftu. Výrobca už vydal vysvetlenie, čo konkrétne bude tento asistent predstavovať:

„Počítačový softvér pre správu osobných informácií, softvér aplikácií pre smartfóny, prenosné počítače a tablety, softvér na rozpoznávanie hlasu, a taktiež počítačový softvér, ktorý dovoľuje handsfree používanie smartfónu prostredníctvom rozpoznávania hlasu.“

Sme plní očakávaní, čo pripravovaný Samsung Galaxy S8 prinesie, no do predstavenia ešte ostáva dostatok času na to, aby sa veľa vecí zmenilo. V každom prípade, pôjde o ďalšie špičkové zariadenie, ktoré bude hrdo niesť označenie S-línie smartfónov Samsungu.

TIP: Samsung Galaxy S8 má ponúknuť OLED displej s 90 % pomerom k prednej strane

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom