Na trhu so smartfómi sa z času na čas objaví naozaj kuriózny kúsok. Jeden taký netradičný model uzrel svetlo sveta len nedávno a nemá ho na starosti nikto iný, ako Samsung, ktorý predstavil model Galaxy Folder 2.

Kórejská spoločnosť to znova skúša s ďalším „véčkovým“ smartfónom. Tento model je priamym nástupcom Samsungu Galaxy Folder, no teraz má, samozrejme, isté hardvérové vylepšenia. Po dizajnovej stránke sa novinka podobá na predchodcu. Výraznejšou zmenou je azda len klávesnica, ktorá je tentokrát väčšia. Výber farebných verzií je však pomerne skromný. Sú totižto len dve, a to ružová alebo čierna.

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Samsung predstavil svoj najhoršie vybavený smartfón roku 2017

Hardvérové špecifikácie môžu byť aj pre bežného používateľa doslova sklamaním. Samsung Galaxy Folder 2 síce pobeží na operačnom systéme Android Nougat, no výkonom určite neohúri. Displej má veľkosť 3,8″ a srdcom zariadenia je 4-jadrový procesor s pracovnou frekvenciou 1.4 GHz, ktorému vypomáhajú 2 GB operačnej pamäte RAM.

zdroj fotografie: Samsung

Šťavu dodáva 1950 mAh batéria a pamäť si môžeš rozšíriť až na úctyhodných 256 GB. K dispozícii budú dve verzie, pričom jedna bude podporovať LTE siete, no tá druhá bude o túto časť konektivity, žiaľ, ochudobnená. Cenovka je nastavená na pomerne odvážnych 260 €. Aký je tvoj vzťah k týmto netradičným vyklápacím smartfónom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom