Najnižšia trieda smartfónov sa včera dočkala nového prírastku od Samsungu. Hovoríme o modeli Z4, ktorý ako prvý prichádza s novou verziou vlastného operačného systému Tizen 3.0.

Pred niekoľkými dňami sme informovali o príchode nového Tizenu 3.0 spolu s novým low-end smartfónom Samsung Z4. Väčšina špecifikácií vedie k tomu, že sa jedná o najhoršie vybavený smartfón roku 2017 od Samsungu. Vidieť na ňom šetrenie skutočne už na prvý pohľad, keďže ponúka viacmenej nudný dizajn. Do konštrukcie sa usadil kompaktný 4.5-palcový displej s rozlíšením 480 x 800 pixelov (áno, aj displeje s takýmto rozlíšením sa v dnešnej dobe ešte vyrábajú). Pod kapotou sa potom skrýva neznámy štvorjadrový procesor taktovaný na frekvenciu  1.5 GHz a 1 GB pamäť RAM.

samsung z4
zdroj fotografie: Samsung

nenechaj si ujsť
Operačný systém Tizen 3.0 na novom Samsung smartfóne by mohol byť výkonnejší ako si všetci myslíme

Nenároční používatelia môžu fotiť s 5 MPx fotoaparátom na prednej aj zadnej strane, pričom každému pomáha v horšom osvetlení prisvetľovacia dióda. Celú výbavu uzatvára 2500 mAh batéria. Pri pohľade na tieto špecifikácie sa nám vybaví typický smartfón strednej triedy spred štyroch rokov. Avšak chabá výbava Z4-ky má svoje opodstatnenie. Výrobca sa naň snaží nalákať najmenej náročné publikum, ktoré hľadá svoj prvý smartfón za čo najnižšiu cenu. Kým Android by sa na takomto hardvéri používal priam hrôzostrašne, Tizen 3.0 si s ním rozumie veľmi dobre.

samsung z4
zdroj fotografie: Samsung

Práve pre zariadenia tohto typu je operačný systém Tizen určený a vo vlajkových lodiach ho Samsung zatiaľ neplánuje používať. O tom, čo nové priniesla verzia 3.0, sa dočítaš v našom podrobnejšom článku. O konektivitu našťastie budúci majitelia Z4-ky nebudú ukrátení. Smartfón si totiž rozumie s LTE Cat. 4 a bude dostupný v DualSIM verzii. Ako sa už dalo predpokladať, tento low-end kúsok sa bude predávať iba na rozvojových trhoch. Predaj odštartuje v Indii ešte tento mesiac. Novinka z dielne Samsungu bude dostupná v čiernom, zlatom a striebornom prevedení, no výber záleží aj od krajiny a operátora. Cenu zatiaľ spoločnosť neprezradila, no s istotou môžeme povedať, že bude nastavená poriadne nízko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom